Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Matija Pleško: Czas na pierwsze zwycięstwo

Matija Pleško: Czas na pierwsze zwycięstwo

fot. archiwum

Na Mistrzostwach Europy Słoweńcy wystąpią w tym roku po raz trzeci. W Ostrawie i Sankt Petersburgu nie udało im się odnieść żadnego zwycięstwa. Tym razem podopieczni Gregora Hribara chcą awansować do drugiej rundy rozgrywek.

Matija Pleško jest jednym z trzech graczy, którzy wystąpili na poprzednich dwóch turniejach. Oprócz niego takie doświadczenie w kadrze posiadają Davor Čebron i Sebastijan Škorc .

„Nowy zespół znacznie różni się od tych z poprzednich Mistrzostw Europy. Jesteśmy świadomi swoich mocnych i słabych stron. Trzy przegrane byłyby ogromną porażką." – stwierdził przyjmujący reprezentacji Słowenii.

Wraz ze wspomnianymi wcześniej zawodnikami zamierzają pomóc młodszym siatkarzom w osiągnięciu jak najlepszego rezultatu na nadchodzącym turnieju. Jak podkreśla, pomoże w tym dobra atmosfera w drużynie – „W składzie mamy dwunastu zawodników i myślę, że selekcjoner skorzysta ze wszystkich graczy. Każdy chciałyby grać, ale jestem pewien, że jeśli ktoś zagra więcej, pomiędzy nami nie będzie zazdrości. Stanowimy całość, mamy jeden wspólny cel – awans do drugiej rundy rozgrywek. Nadszedł czas oby tego dokonać. Myślę, że jesteśmy w stanie."

Po nieudanych dla Słoweńców kwalifikacjach do Mistrzostw Świata, nadchodzący czempionat będzie kolejną szansą na dobre zaprezentowanie się na siatkarskich arenach. Podczas gdyńskiego turnieju podopieczni Gregora Hribara odnieśli trzy porażki i zostali sklasyfikowani na ostatniej pozycji. – „Niestety nie będziemy mieli okazji wystąpić na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata. Z Francuzami niefortunnie przegraliśmy pierwszego seta (27:25 – przyp.red). Gdybyśmy wtedy wygrali, być może losy tego spotkania byłyby inne. Jestem jednak przekonany, że nie naruszyło to zbytnio naszej pewności siebie przez turniejem w Izmirze. Wiele poprawiliśmy i jesteśmy optymistami. Słowacy i Grecy są w naszym zasięgu, ale uważam, że możemy się pokusić o zwycięstwo również nad Hiszpanami." – zakończył Pleško.źródło: inf. własna, odbojka.si

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved