Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Tygodnie niepewności

Tygodnie niepewności

fot. archiwum

Po kilku tygodniach niepokoju nadal nie ma oficjalnego stanowisko władz Polskiego Związku Piłki Siatkowej. - Jak w takich okolicznościach zbudować atmosferę, przygotowywać się do sezonu, wiemy tylko my sami - twierdzi Roland Dembończyk, trener siatkarzy Jokera.

Jest piątek 21 sierpnia, godz. 11.00. Ronald Dembończyk odpala drugiego papierosa. Przed chwilą minął kolejny termin, kiedy Polski Związek Piłki Siatkowej miał wydać oficjalne stanowisko w sprawie Jokera. Na stronie PZPS pusto. Tak jak szybko jeszcze niedawno była informacja o skreśleniu Jokera z listy członków PZPS, tak teraz nikt ze związkowej centrali nie potrafi podać konkretnego terminu, kiedy wreszcie stanie się wszystko jasne. Trener Jokera jeszcze nie wie, że odwoła popołudniowy trening.

Roland Dembończyk jest bardzo zdziwiony postawą władz PZPS.

Z jednej strony konsekwencje w związku z nieuregulowaniem płatności klub musi ponieść, ale z drugiej ewentualna kara na pewno nie jest adekwatna do przewinienia. Nie można ot tak, jednym ruchem przekreślić dorobku klubu. W polskim futbolu wielu ludziom, klubom udowodniono korupcję i co? Skreślono kogoś z listy? Kluby grają w tych samych ligach z ujemnymi punktami albo są degradowane do niższej klasy. A tu co? – zastanawia się Dembończyk.Dembończyk podkreśla, iż w tym sezonie dysponuje bardzo dobrym zespołem. Jak twierdzi, nie jest to tylko i wyłącznie jego zdanie.

Udało się zbudować solidny zespół. Może nie na miarę awansu, ale…

Zespół, który pokrzyżuje szyki najlepszym. Siłą tej drużyny jest kolektyw i bardzo wyrównany skład – mówi trener. Na razie jednak w Jokerze wszyscy żyją w niepewności. We wrześniu zaplanowano cztery turnieje. Czy Joker pojedzie do Babimostu, Bielska, Międzyrzecza i Gorzowa?

* Autorem tekstu jest Mariusz Markowski (dzienniknowy.pl)
* więcej w dzienniknowy.pl

źródło: dzienniknowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved