Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Winiarski: Tęskniłem za Polską

Michał Winiarski: Tęskniłem za Polską

fot. archiwum

- Zatęskniłem za Polską. Wyjeżdżałem mówiąc, że chcę coś wielkiego wygrać i czegoś się nauczyć. Chyba się udało - mówi w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" o swoim transferze do PGE Skry Bełchatów przyjmujący Michał Winiarski.

Po trzech latach we Włoszech wraca pan do Polski, ale wraca nietypowo, zupełnie nie jak polski sportowiec. Bo takie powroty są naturalne dla zawodników starszych albo takich, którym się nie udało, a pan ma 26 lat i wygrał w Italii prawie wszystko, co było do wygrania…

Zwycięstwo w Lidze Mistrzów i w lidze włoskiej – a o to drugie wcale nie jest łatwiej niż o zwycięstwo w Europie – to rzeczywiście coś, z czym można znów pokazać się w kraju. Może taki typowy więc ten mój powrót nie jest, długo się zresztą nad nim zastanawiałem. Ale argumentów za powrotem było naprawdę sporo. Proszę spojrzeć na nazwiska siatkarzy, którzy przychodzą do Polski. Naszą ligę wybiera coraz więcej gwiazd i zawodników wszędzie bardzo cenionych. Dostrzega się nas w Europie, chwali. Dlatego sam zadałem sobie kiedyś pytanie, czy nie warto byłoby wrócić. I uznałem, że tego właśnie bym chciał.

Więc dlaczego pan wraca?Zatęskniłem za Polską. Wyjeżdżałem mówiąc, że chcę coś wielkiego wygrać i czegoś się nauczyć. Chyba się udało. Musiałem wiele się nauczyć, by wygrywać z najlepszymi. Teraz warto podjąć nowe wyzwanie i pomóc PGE Skrze, naszemu polskiemu klubowi, triumfować w Lidze Mistrzów. Celem jest dobry wynik w tych rozgrywkach i uważam, że jesteśmy wstanie go osiągnąć. Możemy wygrać Champions League.

Inne argumenty?

Sportowo nie stracę, a zaczynałem tęsknić za swoim krajem po trzech latach we Włoszech. Pobudowaliśmy się ostatnio w Polsce, a mnie marzyła się stabilność. Stąd kontrakt na trzy lata, oznaczający zresztą, że jestem inwestycją długoterminową, że działacze z Bełchatowa mają plan na dalszą przyszłość, co bardzo mnie cieszy. Wszystko dało się połączyć. No i syn Oliwier będzie rozwijał się w Polsce, co też nie jest bez znaczenia.

Cały wywiad w "Przeglądzie Sportowym"
Rozmawiał Żelisław Żyżyński

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved