Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Michał Bąkiewicz: Faworytami turnieju raczej nie jesteśmy

Michał Bąkiewicz: Faworytami turnieju raczej nie jesteśmy

fot. archiwum

Siatkarze reprezentacji Polski odlecieli już do Izmiru, gdzie 3 września rozpoczną rywalizację w Mistrzostwach Europy. Michał Bąkiewicz, przyjmujący biało-czerwonych, twierdzi, że Polska nie jest kandydatem do złotego medalu.

Finlandia, Bułgaria, Czechy, Włochy, Francja, Słowacja, Słowenia, Hiszpania i Chiny. Wygraliście 11 meczów z rzędu. Miesiąc temu nie postawiłbym na Was złamanego grosza, dziś jesteście jednym z głównych kandydatów do złotego medalu zaczynających się w czwartek w Turcji mistrzostw Europy.

Seria rzeczywiście jest niezła, ale mieliśmy już lepszą. W 2007 roku wygraliśmy w Lidze Światowej 14 meczów z rzędu. Przegraliśmy dopiero z Brazylią w turnieju finałowym w Katowicach. Na pewno też nie jesteśmy kandydatami do złota.

Tak powiedział po waszym ostatnim meczu z Włochami ich trener Andrea Anastasi.Zagraliśmy niezłe spotkanie. Wygraliśmy 3:1. To co miał powiedzieć? Poza tym pamiętajmy, że Memoriał Wagnera to jednak turniej towarzyski.

No to jak jest z Wami naprawdę? Mamy liczyć na medal czy drżeć przed każdym meczem?

Gramy nieźle i właśnie na utrzymaniu tego poziomu koncentrujemy się najmocniej. Jeśli się nam to uda, możemy sprawić niespodziankę. Ale będę się upierał: faworytami turnieju w Turcji raczej nie jesteśmy.

W waszej połówce drabinki turniejowej nie ma jednak żadnej europejskiej potęgi. W zgodnej opinii fachowców nieawansowanie do 1/2 finału będzie dużą sztuką.

A Francja, Niemcy i Hiszpania to nie europejska czołówka? Niemcy wygrali Ligę Europejską, Francuzi zawsze są mocni, a Hiszpanie bronią tytułu.

Bardzo się pan asekuruje. Boicie się odpowiedzialności czy wolicie być czarnym koniem imprezy i nie czuć presji kibiców i mediów?

W Polsce każdy mecz reprezentacji siatkarzy budzi zainteresowanie. Presja towarzyszy więc nam cały czas. Nie boimy się. Po prostu realnie oceniam nasze możliwości.

Rozmawiał Robert Małolepszy

źródło: naszemiasto.pl, Polska The Times

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved