Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jerzy Strumiło: Czeka nas jeszcze sporo pracy

Jerzy Strumiło: Czeka nas jeszcze sporo pracy

fot. archiwum

Wiemy już w jakim składzie zagra w tym roku gdański Trefl. Poznaliśmy także kapitana drużyny, którym został Daniel Wilk oraz numery z jakimi będą występować zawodnicy. Już w najbliższy weekend rozegrają swój pierwszy turniej w Babimoście.

Daniel Wilk, chociaż ma 27 lat, jest najstarszym zawodnikiem w zespole. Wcześniej grał w takich zespołach jak Energetyk Jaworzno, Gwardia Wrocław, AZS Nysa czy AZS Politechnika Warszawska.

Daniel jest najstarszym zawodnikiem, najbardziej doświadczonym, ogranym. Najprawdopodobniej będzie grać w pierwszym składzie. Myślę, że jako kapitan powinien się sprawdzić – powiedział Jerzy Strumiło.

Gdyby coś się stało w obwodzie mamy także drugiego kapitana, którym jest Andrzej Skórski. Ale na razie wszystko jest w porządku, nie mamy żadnych problemów z zespołem. Nie ma żadnego gwiazdorstwa i indywidualności, stawiamy na zespół – dodał nasz pierwszy trener.Minął prawie miesiąc od wznowienia treningów. Jak trenuje się z nową drużyną?

Trenuje się cały czas tak samo, tzn. powinno się już czuć, że zawodnicy przejmują inicjatywę, a tego jeszcze nie ma. Ale jest to podyktowane tym, że trenują bardzo intensywnie, dlatego są jeszcze trochę zablokowani. Ale spodziewaliśmy się tego i staramy się to jakoś rozluźnić. W drużynie nie ma żadnych kontuzji, jest bardzo dobra atmosfera. Może brakuje jeszcze entuzjazmu, ale to przez to, że jest naprawdę ciężko .

Mamy wielu młodych zawodników. Kilku z nich dopiero wkracza w etap seniorski. Nie chcemy aby wszystko działo się za szybko. Pragniemy aby grupa trzymała się razem, aby wszystko szło swoim tempem, na spokojnie. Wróciliśmy niedawno z obozu, gdzie chłopcy trenowali po trzy razy dziennie. Ale doskonale wiemy, ze czeka nas jeszcze sporo pracy zanim drużyna ‚wystrzeli’ .

Czy ma Pan już jakichś ‚pewniaków’ na poszczególne pozycje?

Oczywiście libero, bo nie mamy tutaj możliwości zmiany, na ataku Daniel Wilk i jeszcze środkowy Waldemar Świrydowicz. Są to osoby, które już dominują w zespole, nie tylko swoją pracą ale także umiejętnościami .

Kilka dni temu wróciliście ze zgrupowania w Kielnarowej. Na czym dokładnie skupiliście się w trakcie tego okresu przygotowawczego?

Było ciężko, bo musieliśmy skupić się na wszystkim jednocześnie. Są zaległości indywidualne techniczne i kondycyjne. Aby osiągnąć pewien poziom, trzeba włożyć w to naprawdę wiele pracy i na tym się głównie skupialiśmy. Dodawaliśmy jeszcze elementy techniczne, stąd ta ilość treningów dziennie .

W trakcie obozu rozegraliście kilka sparingów, dwa z zespołem z PlusLigi – Delectą Bydgoszcz. Jak trener ocenia te sparingi, jaki miały one charakter?

Chodziło tylko o samą grę, aby zobaczyć jak się gra z przeciwnikiem z wyższej ligi – zobaczyć pewien zarys tego, co udało nam się wypracować do tej pory na treningach .

Zespół w ten weekend weźmie udział w swoim pierwszym turnieju. Czy tam ten charakter spotkań będzie już inny?

Tam sytuacja będzie już inna. Będziemy starali się wprowadzać już pewne elementy taktyczne, zarysować skład, kto będzie w pierwszej szóstce itd .

Prezes nie kryje celów na ten sezon – Klub chce ponownie zagrać w PlusLidze. Jak trener się do tego odniesie? Drużynę stać aby ten cel osiągnąć?

Na dzień dzisiejszy nie mamy odpowiedniej bazy. Większość z tych zawodników nie grała nigdy w PlusLidze, są za młodzi. Ale jeśli będziemy realizowali swoje założenia, to ta drużyna za 3-4 tygodnie będzie już o wiele dalej. Ten zespół jest typem ekipy rozwojowej. Mamy około 6 tygodni do pierwszego meczu i do tego czasu na pewno wiele się zmieni. To nie jest tak jak dwa lata temu, gdy w drużynie grali doświadczeni zawodnicy z dorobkiem gry w ekstraklasie, a nawet reprezentacji. Na efekty naszej pracy trzeba poczekać ."

Numery, z jakimi w najbliższym sezonie będą grać zawodnicy:

Daniel Wilk (kapitan zespołu) – 14
Waldemar Kaczmarek – 1
Michał Chaberek – 2
Michał Żurek – 3
Paweł Gajowczyk – 4
Michał Żuk – 5
Artur Ratajczak – 6
Maciej Gorzkiewicz – 7
Bartosz Węgrzyn – 8
Dawid Suski – 9
Andrzej Skórski – 11
Waldemar Świrydowicz – 12
Rafał Sobański – 16
Maciej Naliwajko – 17

źródło: treflsport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved