Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Jan Ślażyński/Karol Ślażyński najlepsi w finale Grand Prix Radomia

Jan Ślażyński/Karol Ślażyński najlepsi w finale Grand Prix Radomia

fot. archiwum

Zawody pod patronatem Radomskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej odbywały się po raz 15. w historii. Podczas minionych wakacji rozegrano siedem turniejów eliminacyjnych, a ósma impreza była finałem zmagań.

Niestety tylko z nazwy, bowiem w Toporni na boiskach do popularnej plażówki trudno było szukać liderów klasyfikacji punktowej. Nie oznacza to, że zabrakło emocji. Finał finałów – choć w okrojonym zestawieniu – mógł zadowolić poziomem sportowym. Wystartowało siedem zespołów z Radomia i okolic. Zawody przeprowadzono systemem każdy z każdym. O zwycięstwie decydował jeden set do 21 punktów. Triumfowali bracia: Karol i Jan Ślażyńscy, którzy zanotowali komplet zwycięstw. Na drugim miejscu uplasowali się Dominik Wanat/Paweł Filipowicz, a najniższy stopień podium przypadł parze: Karol Wojcieszak/Michał Szwajkowski. Z kolei miejsce za czołową trójką wywalczyli: Paweł Wlazło i Karol Wlazło.

W dalszej części zestawienia widnieją: Maciej Filipowicz i Piotr Dominiak (zajęli piątą pozycję), szóste miejsce zajęli: Michał Bucki i Michał Baran, a siódme Wojciech Głód i Damian Płaskociński.

Sędzia główny zawodów Roman Fomin informował, że bracia Ślażyńscy zademonstrowali najbardziej wyrównaną dyspozycję, zasłużenie wygrywając finałowy turniej. Mniej oficjalnie wiadomo, że arbiter, który przez wszystkie edycje dbał o sprawny przebieg rywalizacji, postanowił zakończyć wieloletnią przygodę z letnim cyklem o Grand Prix Radomia.źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved