Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Oczko wychodzi z cienia

Jakub Oczko wychodzi z cienia

fot. archiwum

Przyszedł do Olsztyna uczyć się od Pawła Zagumnego. Ale już po roku „profesor" zostawił swojego „ucznia". Teraz to Jakub Oczko będzie prowadził grę Akademików. Właśnie nowa rola zadecydowała, że zawodnik pozostał w stolicy Warmii i Mazur.

Przychodząc do Olsztyna oczekiwałem, że dużo nauczę się od Pawła Zagumnego. Dużo mi pomagał – na treningach i po meczach. Zwracał uwagę na wszystko: poruszanie się, obserwację przeciwnika, dokładność. Dużo rozmawialiśmy i sporo mu zawdzięczam – przyznał rozgrywający AZS-u Olsztyn – mówi Jakub Oczko, od sezonu 2009/2010 pierwszy zawodnik na tej pozycji.

Właśnie nowa rola siatkarza zadecydowała – Oczko pozostał w stolicy Warmii i Mazur. Po takich problemach finansowych, z jakimi klub borykał się w minionym sezonie i po takich osłabieniach na nowy rok, argument musiał być mocny. – Wszystko wskazuje na to, że ten sezon będzie „normalny" – mówi z nadzieją Jakub Oczko. Będzie także wyjątkowy. – Sam zastanawiam się, jaki będzie. Myślę, że dla mnie ciekawy…

Na pewno będzie pierwszy z tak znaczącą rolą Oczki. Zadanie jest o tyle trudne, że Zagumny zostawił poprzeczkę wysoko zawieszoną. Ale nikt nie może przecież wymagać, żeby dotychczasowy zmiennik razem z pozycją przejął umiejętności swojego poprzednika – pierwszego rozgrywającego polskiej reprezentacji. Sam Jakub Oczko gra w rezerwach kadry – prowadzonym przez Grzegorza Wagnera zespole B.Przez trzy miesiące solidnie pracowaliśmy. Trenowaliśmy bardzo ciężko. Myślę, że stały kontakt z siatkówką i piłką będzie procentować – życzy sobie gracz i dodaje, że nieco obawia się „przejedzenia siatkówką". – Mam nadzieję, że w ciągu tygodnia wolnego, który dostaliśmy, trochę odpocznę i nabiorę świeżości. Ten czas na pewno spędzę z rodziną – zadeklarował, dziękując żonie i córce, za dzielne znoszenie ciągłej nieobecności głowy rodziny.

Autorką tekstu jest Marta Gula

Więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved