Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Hubert Henno: Ciężko pracowaliśmy, aby przygotować się do turnieju

Hubert Henno: Ciężko pracowaliśmy, aby przygotować się do turnieju

fot. archiwum

Już w najbliższy czwartek reprezentanci Francji od pojedynku z Polską rozpoczną rywalizację w Mistrzostwach Europy. O nadchodzącym turnieju oraz zmianach w składzie zespołu opowiedział francuski libero Hubert Henno.

Po turnieju w Gdyni, jeden z Waszych celów – kwalifikacja do Mistrzostw Świata został osiągnięty. W poprzednich mistrzostwach Francja nie zdobyła medalu – to jest Wasz cel przed rozpoczynającym się w czwartek europejskim czempionatem?

Hubert Henno – "Ciężko pracowaliśmy, aby przygotować się do tego turnieju. Jest on dla nas bardzo ważnym wydarzeniem, ale nie ustaliliśmy jeszcze konkretnych celów. Mogę powiedzieć, że wszyscy są bardzo zmotywowani, aby jak najlepiej zaprezentować się w Turcji."

Jesteście w grupie z grającą u siebie Turcją, Polską, która pokonała Was podczas turnieju kwalifikacyjnego oraz Niemcami. Co sądzisz o Waszych przeciwnikach?

– "Nie znamy wszystkich bardzo dobrze. Nasza grupa nie jest łatwa, ale aby myśleć o osiągnięciu sukcesu musimy z niej wyjść. Z Polakami przegraliśmy podczas kwalifikacji, ale był to zupełnie inny turniej. O innych zespołach mamy mniej informacji. Wiemy, że Turcy przy swojej, gorącej publiczności mogą być groźni. Nie mamy również pojęcia o tym w jakim zestawieniu oni wystąpią."

W porównaniu z Ligą Światową i kwalifikacjami do MŚ w składzie reprezentacji zaszły zmiany szczególnie na pozycji rozgrywającego. W jaki sposób są one odczuwalne?

– "Jeżeli chodzi o Pierre Pujola , to jego kontuzja nie pozostawiła trenerowi żadnego wyboru. Loïc Le Marrec zdecydował o zakończeniu międzynarodowej kariery. Taką decyzję podjął już jakiś czas temu i nie zdecydował się na jej zmianę. Do dyspozycji mamy jednak klasowych zawodników. Yannick Bazin wraz z Paris Volley zdobył mistrzostwo kraju i prezentował się bardzo dobrze podczas rozgrywek ligowych. Z pewnością sty gry nowych rozgrywających będzie się nieco różnić, ale możemy dzięki temu zyskać na innych obszarach."

W zespole znajdują się zarówno doświadczeni jak i młodzi zawodnicy. Jakie interakcje panują w Waszej drużynie?

– "Staramy się przekazać im nasze doświadczenie. Młodzi siatkarze sami dużo się uczą, ale biorąc udział w tego typu turniejach zdobywają cenne doświadczenie. Staramy się im w tym pomóc w osiągnięciu jak najwyższego sportowego poziomu. Widzimy, że chłopcy mają serce do gry, a to dobrze wróży na przyszłość."

źródło: inf. własna, sports.fr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved