Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Anna Barańska: Medal jest marzeniem

Anna Barańska: Medal jest marzeniem

fot. archiwum

Annę Barańską, nową kapitan reprezentacji Polski, czeka trudne zadanie: dobrze przyjmować i poprowadzić zespół do sukcesu na mistrzostwach Europy. - Medal jest marzeniem - mówi przyjmująca polskiego zespołu Anna Barańska.

Po długich podróżach w Azji nasze siatkarki nie miały wiele czasu na odpoczynek. Po krótkiej wizycie w domu stawiły się na zgrupowaniu w Szczyrku, gdzie trener Jerzy Matlak zarządził kompleksowy trening. Mimo braku wolnego czasu i pracy w pocie czoła, zawodniczki nie znajdują powodów do narzekań i skupiają się tylko na dobrych występach w Łodzi, gdzie zagramy z Hiszpanią, Chorwacją i Holandią. O tym jak radzi sobie z kadrowymi problemami i budowaniem optymalnej formy zapytaliśmy nowego kapitana reprezentacji, Annę Barańską.

Zamieniłaby pani zgrupowanie w Szczyrku na mecze w finałach World Grand Prix?

– Trudne pytanie. Z jednej strony bardzo chciałyśmy się znaleźć w tej finałowej szóstce i pokazać, że stać nas na dobre występy w tak ważnej imprezie. Zaznaczam, że do końca nie składałyśmy broni i walczyłyśmy o jak najlepszy wynik. Nie udało się. Z drugiej strony nie ukrywam, że po tak długim pobycie w Azji marzyłyśmy już o powrocie do domu.Została pani wybrana na kapitana drużyny. Jak układa się współpraca między wami?

– Atmosfera od początku była naprawdę bardzo fajna. Dobrze dobrałyśmy się charakterami, nie ma żadnych konfliktów. Skoro koleżanki wybrały mnie kapitanem, muszą mieć do mnie zaufanie, a to cieszy. Nie czuję z tego powodu większego natłoku obowiązków. Jedyną istotną różnicą jest to, że trzeba więcej czasu poświęcić na rozmowy z trenerem.

Pani marzenia przed nadchodzącymi mistrzostwami?

– Na pewno medal jest takim marzeniem, ale dla mnie najważniejsze jest zagranie na maksimum swoich możliwości. Jeżeli w swoim odczuciu dam z siebie wszystko, to będę naprawdę zadowolona.

* Całość na sports.pl
Autor wywiadu: Andrzej Mitek – sports.pl

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved