Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Urszula Bejga: Lubię nowe wyzwania

Urszula Bejga: Lubię nowe wyzwania

fot. archiwum

Do niedawna była zawodniczką poznańskiego AZS-u AWF-u. Jednak postanowiła podjąć nowe wyzwanie i w przyszłym sezonie zobaczymy ją w barwach zespołu słowackiej ekstraklasy – Spišskiej Novej Vsi. O kim mowa? Chodzi oczywiście o Urszulę Bejgę.

Anna Graczyk: Może na początek zapytam Cię, jak wspominasz rok spędzony w Poznaniu?

Urszula Bejga : – Poznań będę wspominała bardzo miło, był tu zespół, który miał potencjał. Z koleżankami z drużyny świetnie dogadywałyśmy się zarówno na boisku, jak i poza nim. Może nie miało to przełożenia na wynik sportowy, ale atmosfera była jak najbardziej pozytywna. Uważam, że trener Wojciech Lalek , który nas prowadził jest znakomitym fachowcem i wspaniałym człowiekiem i bardzo dużo się przy nim nauczyłam.

No właśnie, trener Lalek podobnie jak Ty, żegna się z Poznaniem, by poprowadzić pilski Farmutil. Jak oceniasz jego wybór?Myślę, że ten wybór był jak najbardziej słuszny. W Pile został zbudowany ciekawy zespół, w którym będzie grało sporo młodych i utalentowanych dziewczyn, a jak sam trener mówił, to nie będzie ekipa” do bicia”.

Nie żal Ci trochę, że Ciebie tam zabraknie?

Na pewno zawsze będę miała sentyment do tego klubu, jak i do miasta, bo stamtąd pochodzę. Konkretnej oferty powrotu od Farmutilu nie dostałam, jednak nie mam o to żalu i będę z całych sił kibicować dziewczynom i trenerowi.

Przyszły sezon spędzisz w słowackiej ekstraklasie, co jest dość dużą zmianą. Co wiesz o tamtejszej lidze i skąd w ogóle pomysł na grę za południową granicą?

Z tego, co już zdążyłam się zorientować, poziom ekstraklasy słowackiej jest niższy od naszej. Powiedziałabym nawet, że przypomina trochę polską pierwszą ligę. Będę grała w zespole z środka tabeli, który prowadzi dość znany w Polsce były zawodnik ZAKSY Kędzierzyn – Stanislav Vartovnik . A jeśli chodzi o pomysł grania na Słowacji, to zadecydowały tu przede wszystkim względy osobiste. Na pewno zostanę tam przez najbliższy rok, a co będzie dalej, zobaczymy.

Nie będziesz tęsknić za Polską?

Na pewno, w końcu mam tu całą rodzinę i wielu przyjaciół. Jestem osobą, która lubi nowe wyzwania. Poza tym uważam, że lepiej spróbować by później nie żałować, że się nie spróbowało, a wszystko zweryfikuje czas. Tak naprawdę, gdziekolwiek się nie ruszę zawsze będę za kimś tęsknić.

* Z zawodniczką rozmawiała Anna Graczyk (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved