Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ten zespół tryska energią

Ten zespół tryska energią

fot. archiwum

- Atutem tej drużyny powinien być blok i zagrywka. Na pewno nie będziemy grali jakichś fajerwerków, ale będziemy prezentowali skuteczną siatkówkę - tak po miesiącu pracy ocenia potencjał siatkarek KPSK Stali  Mielec trener Rafał Prus.

Mija pierwszy miesiąc pana pracy z zespołem Stali. Jakie wrażenia, jakie przemyślenia po tym pierwszym miesiącu?

Pozytywne. Jak na razie mogę mówić o wszystkim tylko w samych superlatywach. Mamy tak zwany "święty spokój". Jest świetna atmosfera. Czego więcej potrzeba? Nic tylko trenować. I nad tym właśnie się skupiamy.

Długo zastanawiał się pan nad ofertą pracy w Mielcu? Nie boi się pan troszeczkę tego specyficznego mieleckiego środowiska, któremu nie każdy przypada do gustu?Trenerów siatkówki w Polsce jest więcej niż ligowych zespołów. Na zastanowienie się nad ofertą z Mielca nie było więc sporo czasu, bo zapewne ofertę pracy w Mielcu dostałem nie tylko ja. A co do bania się kogoś lub czegoś to powiem krótko: ten kto w zawodzie trenera boi się czegokolwiek lub kogokolwiek powinien z tego zawodu zrezygnować, powinien zająć się czymś innym. Podjąłem się zadania pracowania ze Stalą i zrobię wszystko aby grała ona jak najlepiej i osiągała jak najlepsze wyniki.

W przerwie pomiędzy sezonami w Stali zaszły spore zmiany kadrowe. Czy jest pan zadowolony z obecnego składu personalnego swojej drużyny?

Skład jest na miarę kondycji finansowej klubu. Jest pozbawiony gwiazd. Nie ma w nim jakichś wybitnych zawodniczek. Ale to mi nie przeszkadza. Ten zespół aż tryska energią i chęcią do pracy. Myślę, że Stal będzie tym zespołem, w którym każda z dziewczyn będzie patrzyła w tym samym kierunku i dążyła do tego samego celu. Atutem tej drużyny powinien być blok i zagrywka. Na pewno nie będziemy grali jakichś fajerwerków, ale będziemy prezentowali skuteczną siatkówkę.

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved