Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Papke: Więcej zajęć na siłowni

Paweł Papke: Więcej zajęć na siłowni

fot. archiwum

Wicemistrzowie Polski, siatkarze Asseco Resovii od tygodnia trenują w Szczyrku na obozie przygotowawczym. W Centralnym Ośrodku Sportu i Przygotowań Olimpijskich wraz z sztabem szkoleniowym przebywa dwunastu zawodników.

W Szczyrku "akumulatory" ładują: Rafael Redwitz, Ivan Ilić, Paweł Papke, Aleh Akhrem, Marcin Wika, Krzysztof Gierczyński, Jakub Peszko, Tomasz Głód, Wojciech Grzyb, Bartosz Gawryszewski, Tomasz Kusior, Łukasz Perłowski. Trenerowi Ljubo Travicy do kompletu brakuje tylko Krzysztofa Ignaczaka, Mikko Oivanena (obaj szykują się do wyjazdu na ME) oraz dwójki młodych zawodników Mateusza Miki i Kamila Długosza (grają na MŚ kadetów).

W porównaniu z przygotowaniami z ubiegłego sezonu jest nas znacznie więcej – mówi Paweł Papke.Możemy przeprowadzić normalne zajęcie sześciu na sześciu z pomocą naszego statystyka Marcina Ogonowskiego, który zastępuje Łukasza Perłowskiego, bowiem ten nie może jeszcze po kontuzji trenować z piłkami. W takim zestawieniu lepiej się trenuje i można spokojnie zaakcentować pewne elementy.

Resoviacy, którzy halą w COS w Szczyrku muszą dzielić się z reprezentacją Polski siatkarek trenują dziennie około 5-6 godzin. – W porównaniu z poprzednim sezonem mamy więcej zajęć na siłowni. Został zatrudniony specjalista odpowiedzialny za nasze przygotowanie fizyczne, którego personalnie nie ma jeszcze z nami, ale pracujemy według jego programu – opisuje Paweł Papke.Więcej w serwisie plusliga.pl
Autorem tekstu jest Rafał Myśliwiec

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved