Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Orzeł i Joker przywróceni… do trzeciej ligi! Odwołania już w drodze

Orzeł i Joker przywróceni… do trzeciej ligi! Odwołania już w drodze

fot. archiwum

Wydany dziś Komunikat Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej stwierdza, iż przywraca dwóm ukaranym wcześniej zespołom status członka PZPS. Jednak w tym samym komunikacie czytamy, iż nie zagrają one na szczeblu centralnym.

Poniżej treść komunikatu wydanego przez Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej:


Zarząd PZPS informuje, że w dniu 31 sierpnia 2009 roku przyjął następującą uchwałę:
Uchwała nr 87


„Zarząd PZPS po zapoznaniu się z dokumentacją dotyczącą wniosków klubów VKS Joker Piła i MOW Orzeł Międzyrzecz AZS AWF w sprawie przywrócenia praw członka PZPS i dopuszczenia do udziału w rozgrywkach I ligi mężczyzn w sezonie 2009/2010 i po zapoznaniu się z Decyzjami Sądu Odwoławczego oraz stwierdzeniu, że oba kluby uregulowały zobowiązania wobec PZPS postanawia:
1. uchylić zapisy Uchwały Zarządu nr 81 o skreśleniu z listy członków PZPS klubów VKS Joker Piła i MOW Orzeł Międzyrzecz AZS AWF


2. przywrócić klubom VKS Joker Piła i MOW Orzeł Międzyrzecz AZS AWF status członka PZPS"
Zarząd PZPS wyjaśnia, że uchwała nr 88 w sprawie dopuszczenia zespołów klubów VKS Joker Piła i MOW Orzeł Międzyrzecz AZS AWF do udziału w rozgrywkach II ligi mężczyzn w sezonie 2009/2010 nie uzyskała większościowej akceptacji członków Zarządu.


Przywrócenie praw członka PZPS pozwala na wystąpienie do Wojewódzkich Związków Piłki Siatkowej o zgodę na udział zespołów obu klubów w rozgrywkach prowadzonych przez te związki zarówno w kategoriach młodzieżowych jak i seniorskich.

Bogusław Adamski
Sekretarz Generalny
Polskiego Związku
Piłki Siatkowej


Zdegradowanie dwóch zespołów, które sportowo są przygotowane do gry w I lidze aż do rozgrywek na poziomie wojewódzkim może dziwić. Nie dziwi zatem szybka reakcja włodarzy międzyrzeckiego klubu. – Nie zostawimy tej sprawy w takim stanie. Na pewno złożymy kolejne odwołanie, tym razem do sądu arbitrażowego przy PKOL – zapowiada zdenerwowany decyzją siatkarskiej centrali prezes Orła Międzyrzecz – Andrzej Kaczmarek.

Do rozpoczęcia rozgrywek w I lidze coraz bliżej może się zatem okazać, że podobnie jak w piłkarskiej ekstraklasie, największe zamieszanie na zapleczu PlusLigi zacznie się już po rozpoczęciu sezonu 2009/10.


Jak poinformował Strefę Siatkówki dziś rano prezes Orła Międzyrzecz już w kilkanaście godzin po dość kuriozalnej decyzji Polskiego Związku Piłki Siatkowej klub wysłał kolejne odwołanie, tym razem od decyzji dotyczącej możliwości występów tylko na szczeblu wojewódzkim. – Musimy wykorzystać całą ścieżkę odwoławczą, która obowiązuje w PZPS-ie ale jeśli to nie przyniesie rezultatu odwołamy się także do wyższych instancji – zapowiada Andrzej Kaczmarek. Prawdopodobnie drugi z ukaranych klubów, Joker Piła, zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami swojego prezesa, jeszcze w dniu dzisiejszym także złoży odwołanie.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved