Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Daniel Castellani: Bez deklaracji

Daniel Castellani: Bez deklaracji

fot. archiwum

3 września w Izmirze i Stambule rozpoczną się mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn. Polska spotka się w grupie A - kolejno z Francją, Niemcami i Turcją. Oto co przed najważniejszą imprezą roku ma do powiedzenia trener reprezentacji Polski.

– Od trzydziestu lat pracuję w sporcie – mówi trener reprezentacji Polski Daniel Castellani. – Ten czas nauczył mnie, że nie należy składać żadnych deklaracji co do wyniku. Nie myślimy dokąd zajdziemy. Chcemy po prostu krok po kroku posuwać się do przodu. Na pewno do Izmiru i Turcji przyleci szesnaście dobrze przygotowanych reprezentacji, z których każda będzie chciała zajść w turnieju jak najwyżej. My jesteśmy świadomi swojej wartości. Ostatnio pracowaliśmy na zgrupowaniu w Spale. Poprawialiśmy ostatnie elementy siatkarskiego rzemiosła. W okresie tuż przed imprezą pracuje się nad takimi rzeczami, które zwykle nie są widoczne dla oka kibica.

W drużynie narodowej ze względów zdrowotnych nie ma Mariusza Wlazłego, Michała Winiarskiego i Sebastiana Świderskiego. W tegorocznych rozgrywkach Ligi Światowej trener Castellani dał szanse młodym zawodnikom.

– Wiem, że tak trzeba było zrobić. Część zawodników, tych starszych i bardziej doświadczonych, musiała odpocząć – dodaje Daniel Castellani.W pierwszej fazie mistrzostw Europy Polska zagra z Niemcami, których trenerem jest Raul Lozano. – Mam wiele szacunku dla Raula Lozano – powiedział trener reprezentacji Polski. – On mnie polecił przed moim przyjazdem do Polski. Mecz z Niemcami będzie dla mnie jak każdy inny.

*Więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved