Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Damian Dacewicz: Musimy skupić się na zgraniu zespołu

Damian Dacewicz: Musimy skupić się na zgraniu zespołu

fot. archiwum

W pełnym toku trwają przygotowania Siatkarza Wieluń do pierwszego sezonu w historii klubu w PlusLidze. Po dwutygodniowych zajęciach we własnych obiektach w Wieluniu siatkarze przebywają od 20 sierpnia 2009 na obozie przygotowawczym w Kępnie.

Jak przebiegają przygotowania do sezonu 2009/2010?

Na obozie w Kępnie jesteśmy 2 tygodnie, pracujemy nad siłą, ogólną wytrzymałością i cały czas nad techniką. Dochodzą do treningu już elementy takie jak fragmenty w szóstkach, czyli gra zespołowa. Trenujemy dwa razy dziennie, do południa skupiamy się na sile, wytrzymałości i technice, a po południu pracujemy nad elementami siatkarskimi, zgrywaniem zespołu. Tak pracować będziemy w Kępnie do 2 września.

Do pierwszego inaugurującego sezon 2009/2010 meczu z Mistrzem Polski Skrą Bełchatów pozostało 41 dni. Jakie zatem są plany na najbliższe tygodnie?Pierwszy weekend po obozie tj. 4-5 września 2009 jeszcze nie jest zaplanowany, natomiast w dniu 12.09.2009 wracamy do Kępna na mecz sparingowy z AZS Częstochowa. Cztery dni później tj. 16 września zagramy kolejny mecz sparingowy z AZS Częstochowa tym razem w Rudnikach Wieluńskich. Zaczynamy od mocnego rywala, przypomnę tylko, że AZS to półfinalista Ligi Mistrzów z ubiegłego sezonu, 5-ty zespół PlusLigi co dało mu prawo gry w Europejskich Pucharach. Jest to bardzo dobry sparingpartner. 24-tego września w środę zagramy najprawdopodobniej z Delektą Bydgoszcz tym razem w Kluczborku. Przed wieluńskimi kibicami zespół zaprezentuje się oficjalnie w sparingowym meczu z jedną z drużyn PlusLigi w dniu 26 września.

Czy oprócz pojedynczych meczów sparingowych, zespół ma zaplanowany udział w turniejach z udziałem kilku drużyn?

Tak. Na pierwszy taki turniej wylatujemy 17 września do Włoch do miejscowości Bari, gdzie udział w turnieju wezmą zespoły z Włoch i Słowenii. Do Wielunia wracamy 20 września. Drugi turniej w Radomiu niemalże przeddzień inauguracji rozgrywek PlusLigi 2-3 październik z udziałem Jadaru Radom, Neckermann AZS Politechnika Warszawska i Pamapolu Siatkarz Wieluń.

A jakie plany ma zespół na ten jakże trudny dla beniaminka sezon?

Zespół jest w nowym kształcie, mamy kilku nowych doświadczonych zawodników jak Marcin Nowak, Andrzej Stelmach, nowych przyjmujących Maciej Wołosz, Maciej Kordysz i Daniel Ferreira, który musi dopiero pokazać swoje umiejętności, sprawdzić się w sparingach. Musimy skupić się na zgraniu zespołu, połączyć doświadczenie z młodością. Najważniejsze jest, abyśmy od pierwszego meczu walczyli o zwycięstwa i nie ważne czy to będzie Skra Bełchatów, Delekta Bydgoszcz czy AZS Częstochowa. Musimy szukać punktów z każdym przeciwnikiem, tak żeby udało nam się wejść do ósemki. Sobie nakreślam plan zajecia miejsca w pierwszej ósemce, a jeśliby się nie udało to damy z siebie wszystko by pozostać w PlusLidze.

I na koniec jeszcze jedno pytanie, czy te mecze sparingowe mogą oglądać kibice?

Oczywiście. Wszystkie sparingi są oficjalne, to nie zamknięte treningi, a zatem otwarte dla kibiców. Zapraszamy zatem miłośników siatkówki, a w szczególności kibiców Siatkarza Wieluń.

źródło: siatkarz.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved