Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Białostoczanki wzięły mistrzostwo AZS-ów jak swoje

Białostoczanki wzięły mistrzostwo AZS-ów jak swoje

fot. archiwum

Nie było niespodzianki w Mistrzostwach Polski AZS w Krakowie. Jedyny zespół z ekstraklasy - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok - wygrał turniej tracąc w nim w sumie dwa sety. - To była dobra impreza na tą fazę przygotowań - przyznał Albin Mojsa.

Rozegraliśmy sporo spotkań. Obie drużyny z Krakowa pokazały niezłą siatkówkę, a najtrudniejszym przeciwnikiem był w finale AZS Ostrowiec Świętokrzyski. Zbudowano tam naprawdę ciekawy zespół, która ma walczyć o awans do ekstraklasy. Udało nam się jednak kontrolować wydarzenia na boisku i możemy bez wstydu wracać do Białegostoku. Wielką walecznością w ostatnim meczu dziewczyny nawet mnie trochę zaskoczyły – mówi trener zespołu ze stolicy Podlasia.

Niestety, w turnieju ani jednej piłki nie rozegrała Magdalena Godos. Pod nieobecność pierwszej rozgrywającej w turnieju akademiczkom piłki wystawiała Jelena Bernatowicz. Białorusinkę zmieniała wszechstronna Paulina Gajewska.Jestem zadowolony. I dziewczyny, i ja zdobyliśmy kolejne doświadczenia. W następnym tygodniu na sparingi ma do nas przyjechać Legionovia Legionowo. Potem planujemy udział w turnieju w Iławie. Poza nami mają tam wystąpić Centrostal Bydgoszcz, Gedania Żukowo i Budowlani Łódź – informuje Mojsa.

Droga AZS-u Białystok do złotego medalu Akademickich Mistrzostw Polski:Grupa A:
AZS AGH Kraków 3:0
AZS AWF Warszawa 3:0

Półfinał:
AZS Skawa Kraków 3:1

Finał:
AZS Białystok – AZS WSBiP Ostrowiec Świętokrzyski 3:1

(25:17, 13:25, 25:19, 25:17)

AZS: Bernatowicz, Szeszko, Kalinowska, Cieśla, Gierak, Wójcik, Saad (libero) oraz Batina. W mistrzostwach grały też: Starzyk, Gajewska, Właszczuk

Autorem tekstu jest Miłosz Karbowski
Więcej w serwisie lsk.net.pl

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka akademicka, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved