Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Andrea Anastasi: Bułgarzy mogą być mistrzami

Andrea Anastasi: Bułgarzy mogą być mistrzami

fot. archiwum

Kto jest faworytem do tytułu mistrzowskiego? Na to pytanie Andrea Anastasi nie ma jednoznacznej odpowiedzi. - Trudno powiedzieć. Jeśli spojrzeć obiektywnie, dużym faworytem jest Rosja - mówi po dłuższym zastanowieniu.

Zdaniem trenera reprezentacji Włoch Rosjanie to wyrównany zespół, w którym grają zawodnicy o znakomitych warunkach fizycznych . Szanse na walczenie złota mają również Włochy, Bułgaria, Serbia i Polska. – Polska jednak ma problemy ze składem, zwłaszcza na pozycji atakującego. Na wejście do półfinału mają również szanse Hiszpanie, ponieważ grają w relatywnie łatwej grupie. Typowanie faworyta jest w tej sytuacji bardzo trudne.

Trener Włoch przyznaje, że jego zespół na tych mistrzostwach czeka bardzo trudna przeprawa. Grupę, w której przyjdzie rywalizować zawodnikom z Półwyspu Apenińskiego w pierwszej fazie rozgrywek, określił krótko – grupą śmierci.

Rywalizujemy w niezwykle wyrównanej grupie. Każda z drużyn z tej stawki może zarówno wygrać jak i przegrać każde spotkanie. My, Bułgaria i Serbia… Są jeszcze Czesi, którzy pokazali na kwalifikacjach MŚ, że nie należy ich lekceważyć.Najgroźniejszym rywalem wg Andrea Anastasiego mogą być jednak Bułgarzy. Podopieczni Prandiego w ostatnich tygodniach pokazali, że są zdolni do walki o te najwyższe cele.

Ta drużyna należy do jednych z najlepszych na świecie. W jej składzie grają klasowi zawodnicy tacy jak Kazijski i Nikołow. Bułgaria nie ma problemów personalnych, zespół jest wyważony i bardzo silny fizycznie. Bułgaria spełnia wszystkie warunki do tego, aby zostać mistrzem Europy – kończy szkoleniowiec.

opracowanie: Katarzyna Biernacka

źródło: reprezentacja.net, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved