Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Damian Wojtasik i Marek Leźnicki Mistrzami Europy U-20

Damian Wojtasik i Marek Leźnicki Mistrzami Europy U-20

fot. archiwum

W zakończonych w miniony weekend rozgrywanych w Grecji plażowych Mistrzostwach Europy do lat 20 bezkonkurencyjna okazała się para Damian Wojtasik - Marek Leźnicki pokonując po zaciętej walce w finale ukraińską parę Samoday - Popow 1:2.

Tym samym reprezentanci Polski na co dzień reprezentujący barwy UKS „Kazimierz-Płomień" zrewanżowali się ukraińskiej parze za porażkę 0:2 (18:21,19:21) w III rundzie turnieju. Po tej porażce droga do finału sosnowieckiej pary stała się trudniejsza gdyż musieli rozegrać o jeden mecz więcej niż ich najgroźniejsi rywale co w temperaturach panujących na greckiej wyspie KOS ma niebagatelne znaczenie.

Na szczęście brązowym medalistom Mistrzostw Świata z ubiegłego roku starczyło sił i umiejętności aby pewnie pokonać Duńską parę Kaszas O.-Kaszas S. 2:0 (21:16, 21:18), a następnie w półfinale po zaciętym meczu hiszpańską parę Castizo-Bouza 2:0 (23:21,21:18). Mecz finałowy okazał się najdłuższym (1 godz. 4 min) oraz najbardziej zaciętym meczem w całym turnieju.

Po wygraniu po zaciętej walce pierwszego seta (do 18) nasi reprezentanci w kolejnym secie musieli uznać wyższość rywali przegrywając (ponownie po zaciętym boju) do 17. Tei-brek był prawdziwa wojną nerwów i próbą charakterów, z której obronną ręką wyszła sosnowiecka para pokonując rywali 15:13.Mistrzostwo Europy do lat 20, czyli de facto Mistrzostwo Europy Juniorów to do tej pory największy sukces i najlepszy wynik jakiejkolwiek polskiej pary w rozgrywkach plażowych w tym sezonie.

Blisko powtórzenia sukcesu polskich reprezentantów były również polskie siatkarki. Aż 2 polskie pary zakwalifikowały się do rozgrywki półfinałowej. W „bratobójczym" półfinałowym pojedynku lepsza okazła się para Kinga Kołosińska-Beata Gałek , która po zaciętym meczu pokonała parę Daria Paszek-Renata Bekier 2:0 (21:18, 22:20) i tym samym awansowała do finału.

Po jeszcze bardziej zaciętym pojedynku finałowym zakończonym tie-breakiem musiała jednak uznać wyższość włoskiej pary Menegatti-Allegretti przegrywając 1:2 (21:16, 13:21, 13-:5) i zadowalając się srebrnym medalem. W małym finale czyli meczy o 3 miejsce para Paszek-Bekier pewnie pokonała niemiecką parę Riedel-Schneider 2:0 (21:12, 21:17) zdobywając tym samym brązowy medal. Wyniki osiągnięte przez Polskie pary w Mistrzostwach Europy do lat 20 potwierdzają że polscy reprezentanci i reprezentantki należą do ścisłej światowej czołówki tej coraz bardziej popularnej dyscypliny sportu.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved