Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Albin Mojsa kontra Roman Murdza

Albin Mojsa kontra Roman Murdza

fot. archiwum

Siatkarki AZS Białystok, które bronią tytułu akademickiego mistrza Polski dotarły do finału turnieju w Krakowie. W meczu o najwyższą stawkę zagrają z zespołem z Ostrowca Świętokrzyskiego. O turnieju wypowiadają się trenerzy obu drużyn.

Jesteśmy na etapie przygotowań sprawnościowych, niezwiązanych bezpośrednio z siatkówką, ponieważ liga zaczyna się dosyć późno w tym sezonie – mówi Mojsa . – Gramy w osłabionym składzie, mimo to podobają mi się te mistrzostwa, ponieważ wszystkie zespoły są bardzo waleczne. Bardzo chcielibyśmy zdobyć tytuł mistrzowski w MP AZS, tym bardziej że jesteśmy jedynym zespołem z ekstraklasy, więc będzie wstyd jak przegramy.

Białostoczanki w trzech dotychczasowych spotkaniach na mistrzostwach straciły zaledwie jednego seta.
Wszystko jest możliwe – mówi trener Mojsa. – Zespół z Ostrowca gra na wysokim poziomie, a my nie mamy z podstawowego składu rozgrywającej i środkowej. Wczoraj świetnie zagrała leworęczna Cieśla, grająca w ataku i oczywiście Asia Szeszko – te zawodniczki będą filarami naszej drużyny.

Cały zespół gra bardzo dobrze, nie było w nim słabych punktów – ocenia Mojsa. – Oglądając wczorajsze rozgrywki, wróżę przyszłość naszemu byłemu rywalowi z AZS UE Skawa, który w pojęciu trenerskim jest zespołem wyselekcjonowanym, grającym dobrze technicznie jak również nie mającym indywidualności. Jest to wyrównany zespół. Jestem pewny, że w najbliższym czasie dziewczyny z Krakowa awansują do pierwszej ligi – mówi trener białostoczanek.Roman Murdza , trener siatkarek AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zapowiada walkę o złoty medal w tegorocznych mistrzostwach Polski AZS.

Zawodniczki z Ostrowca nie miały w sobotę odpoczynku. Inne ekipy między meczami grupowymi a półfinałowymi odpoczywały. Trener z Ostrowca nie był pewny wygranej w półfinale z AZS AGH Kraków. – Gdy zobaczyłem sposób w jaki moje dziewczęta radzą sobie z przeciwniczkami patrzę pozytywnie na dzisiejszy mecz, wiedząc że moje podopieczne postawią się KŚ AZS Białystok – mówi Roman Murdza. – Chciałbym zwyciężyć, bo wiem, że mamy szansę na tym turnieju i zrobimy wszystko, by wygrać.

Trzonem zespołu w meczu o wszystko będą na pewno Ola Król, Iwona Kosiorowska, Ksenia Mazur, Justyna Łunkiewicz i Natalia Wardzińska, która wczoraj narzekała na kolano, te zawodniczki będą walczyć o złoto  – podsumowuje trener Ostrowca.

* Autor tekstu: Mateusz Tomanek (sportowepodlasie.pl)

 

źródło: sportowepodlasie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka akademicka, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved