Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pracowici warszawianie ciężko trenują

Pracowici warszawianie ciężko trenują

fot. archiwum

Siatkarze Neckermann AZS Politechniki Warszawskiej mają za sobą drugi tydzień treningów. - Przygotowania do nowego sezonu idą zgodnie z planem, a praca wre - mówią w zespole. Wszyscy z zapałem i uśmiechem na ustach przygotowują się do nowego sezonu.

Patrząc na poczynania młodych i ambitnych zawodników, trudno nie zgodzić się z tymi słowami. W czwartek 27 sierpnia na ostatnim wieczornym treningu przed wolnym weekendem wszyscy dawali z siebie maksimum. – "Pracują świetnie. Jestem z nich bardzo zadowolony" – komentował trener Radosław Panas, który do drużyny wprowadza ogromną dawkę spokoju oraz… zupełnie nowych ćwiczeń. – "Pojawiają się zakwasy, ale to normalne w tej fazie przygotowań" – wyjaśniał przyjmujący Jakub Radomski."Atmosfera na treningach jest bardzo dobra, aż chce się pracować" – mówił Wojciech Włodarczyk."Wiemy, że dzięki temu możemy osiągnąć wiele" – dodał nowy rozgrywający „Inżynierów".

Taka wiara we własne możliwości to niewątpliwie efekt działań trenera Panasa. Młody szkoleniowiec już od pierwszego spotkania wpaja swoim podopiecznym, że nie ma zespołu, z którym nie można wygrać. I z takim nastawieniem będą oni wybiegać na każdy mecz PlusLigi. – "Podobne motto miał trener Kowalczyk, jakie były wyniki, wszyscy widzieli. A jak będzie teraz? Dobrze, czuję to" – odpowiedział z uśmiechem Radosław Rybak, najbardziej doświadczony z Akademików, kapitan zespołu. Patrząc na ambicję, ale przede wszystkim na sumienną pracę wszystkich graczy, trudno dziwić się słowom Rybaka. Z wielką przyjemnością ogląda się tę ekipę na treningach. Robota wprost pali im się w rękach. Nikt nie protestuje, nikt nie narzeka, wszyscy pracują z entuzjazmem i ogromną chęcią. Dowód? Podczas zajęć, które trwają dwie godziny, mimo świetnych warunków i klimatyzacji, a co za tym idzie przyjemnego chłodu w Arenie Ursynów, niektórzy zawodnicy kilkakrotnie muszą zmieniać koszulki.

Na czwartkowym treningu pojawili się również Karol Kłos i Rafał Buszek, reprezentanci Polski, którzy po zakończeniu kadrowej przygody w tym sezonie od trenera Pansa dostali tydzień wolnego. – "A co wy robicie w Warszawie? Nigdzie nie wyjechaliście?" – śmiał się szkoleniowiec. – "Przyszliśmy tylko przymierzyć stroje" – wytłumaczył Kłos. Obaj siatkarze do drużyny dołączą w najbliższy poniedziałek. – "Teraz odpoczywamy, ale patrząc na pracę kolegów, po kilku dniach przerwy ciągnie nas już na boisko" – powiedział Buszek.Siatkarze Neckermann AZS Politechniki w Warszawie spędzą jeszcze półtora tygodnia. Później na weekend udadzą się do Ełku, gdzie w ramach turnieju rozegrają pierwsze w nowym sezonie mecze sparingowe.

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved