Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Michal Masny: Mam nadzieje, że Turcja ponownie okaże się szczęśliwa

Michal Masny: Mam nadzieje, że Turcja ponownie okaże się szczęśliwa

fot. archiwum

Za kilka dni rozpoczynają się w Izmirze mistrzostwa Europy mężczyzn. Turcja w ostatnich latach była bardzo szczęśliwa dla słowackich siatkarzy. Kapitan Słowaków i rozgrywający kędzierzyńskiej ZAKSY, ma nadzieję, że tak będzie i tym razem.

W pierwszym meczu na mistrzostwach Europy na Słowaków czekają Słoweńcy, z którymi trzeba wygrać, by mieć realne szanse na wyjście z grupy. Co dalej… Grecy, Hiszpanie..?

Michal Masny : – Trzeba wziąć pod uwagę, że na mistrzostwach Europy grają najlepsze zespoły Starego Kontynentu. Trzeba w każdym meczu trzeba grać na sto procent, aby myśleć o awansie z fazy grupowej. Wygrywając ze Słoweńcami mamy zabezpieczone wyjście z grupy, ale wiemy, że Hiszpanie również są do ogrania. W ostatnim czasie graliśmy z nimi trzykrotnie. W każdym z tych spotkań nie byli to żadni „nadludzie", z którymi nie dałoby się walczyć. Z kolei na Greków trzeba siąść od pierwszej piłki. Ich mentalność jest taka, że jeśli źle wejdą w mecz, bardzo trudno się im przełamać… Przede wszystkim musimy grać swoją siatkówkę.

Więc każdą z tych drużyn można pokonać?Byłoby źle, gdybyśmy wyszli na parkiet z nastawieniem, że rywala nie można pokonać .

Turcja dla słowackich siatkarzy jest szczęśliwa. W 2003r. wywalczyliście awans do mistrzostw Europy, później Final Four Ligi Europejskiej…

Mam nadzieje, że Turcja okaże się dla nas szczęśliwa ponownie. Bardzo bym się z tego cieszył. Skoro słowacka siatkówka osiągała tam takie sukcesy, szkoda byłoby przerwać tą passę .

* Filip Hudec (svf.sk)

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved