Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Czarni jeszcze raz pokonali STS Skarżysko Kamienna

Czarni jeszcze raz pokonali STS Skarżysko Kamienna

fot. archiwum

Przygotowujący się do turnieju barażowego o II ligę zespół STS Skarżysko Kamienna uległ w sparingu Czarnym Radom. Tak jak przed kilkoma dniami i tym razem - poza drugim setem - w końcówkach górę wzięło doświadczenie podopiecznych Jacka Skroka.

Radomianie odnieśli zwycięstwo, ale po meczu Jacek Skrok zapewnił: – W tym przypadku wynik był sprawą drugorzędną.

Trener podkreślił, że mecz miał wybitnie szkoleniowy charakter. Pod nieobecność Karola Fryszkowskiego, który wyjechał z Jadarem na Słowację, na przyjęciu cały mecz rozegrał 17-letni Rafał Pszenny. Kilkoma niezłymi zagraniami popisał się jego rówieśnik Damian Płaskociński.

O wybitnie szkoleniowym przebiegu potyczki świadczy jeszcze jedno zdarzenie. W pewnym momencie na parkiecie pojawiło się dwóch … libero. Obok Pawła Bilińskiego, zagrał Ernest Amanowicz, który miał bronić barw Armatu Kozienicach. Trenować nawet z zespołem regionalnego rywala, ale ostatecznie postanowił pozostać w Radomiu. Warto odnotować też powrót do zespołu Czarnych (po chorobie) Damiana Sąpora.Trener gości Andrzej Urbański po meczu powiedział: – Szczerze, dzisiaj zagraliśmy gorzej niż przed dwoma dniami w Skarżysku . Doświadczony szkoleniowiec przed turniejem barażowym w Strzyżowie jest jednak pełen nadziei. – Powinniśmy wywalczyć awans – stwierdził krótko. W zespole gości zagrali m.in. dobrze znani w Radomiu Marcin Szumielewicz, Patryk Akala i Michał Waligóra. Na turniej w Strzyżynie ekipę STS-u wzmocnić ma również ligowiec Albert Semeniuk.

Czarni Radom – STS Skarżysko Kamienna 3:1
(25:15, 19:25, 25:22, 25:23)

Czarni: Kalita, Pszenny, Staniec, Obremski, Koryciński, Kleczaj, Biliński (libero) oraz Amanowicz, Ostrowski, Siudak, Sąpór, Płaskociński

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved