Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT: W Hadze już bez polskich par

WT: W Hadze już bez polskich par

fot. archiwum

Polska dwójka Fijałek/Prudel odpadła z turnieju World Tour, który rozgrywany jest w tym tygodniu w Hadze. Polacy w meczu o być albo nie być ulegli parze czeskiej. Z turniejem pożegnali się również Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, którzy po długiej walce ulegli parze łotewskiej 1:2.

Obie pary, które wyszły dziś na boiska o godzinie 9.00 znają się dobrze. Polscy zawodnicy często trafiają na naszych południowych sąsiadów Kubala/Benes P. W ostatnim czasie, to jednak rywale mają lepszy bilans zwycięstw. Rozstawieni z numerem dwudziestym (Polacy byli rozstawieni z "czternastką") Czesi, pokonali dziś naszą eksportową parę w dwóch setach. Spotkanie było jednak wyrównane, a Polacy mieli duże szanse na wygraną. Niestety, w ważnych momentach każdego z setów skuteczność ataku naszych reprezentantów zawodziła, co odbiło się na wyniku.

W całym turnieju Fijałek/Prudel odnieśli jeszcze jedno zwycięstwo w pierwszej rundzie turnieju głównego (w meczu z austriacką dwójką Hupfer-Schroffenegger P.) oraz ulegli w drugiej rundzie turniejowej "trójce" z Hiszpani Herrera/Gavira.

Kubala/Benes P. – Fijałek/Prudel 2:0(21:19, 21:18)

Długo o pozostanie w turnieju walczył duet Kądzioła/Szałankiewicz. Młodzi zawodnicy po blisko godzinnej walce ulegli jednak Łotyszom Samoilovs/Sorokins. Dwie pierwsze partie Michał i Jakub zagrali bardzo dobrze, jednak w końcówce pierwszej to wyżej rozstawieni przeciwnicy zachowali więcej zimnej krwi i to oni triumfowali. W drugiej odsłonie widać było, że Michał i Jakub złapali swój rytm grania i utrzymywali go przez dłuższy czas, dzięki czemu zwyciężyli do 17. Niestety, tie-break naszym reprezentantom nie wyszedł zupełnie. Dobra gra łotewskiej dwójki nie pozwoliła im rozwinąć skrzydeł, co zakończyło się porażką w całym spotkaniu.

Kądzioła/Szałankiewicz – Samoilovs/Sorokins 1:2

(19:21, 21:17, 9:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved