Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Pierwsze treningi SKF KS Poznań

Pierwsze treningi SKF KS Poznań

fot. archiwum

W Hali Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej, gdzie swoje mecze rozgrywa zespół seniorek SKF KS Poznań, rozpoczęły się przygotowania do sezonu 2009/2010. Na pierwszych w sezonie treningach w hali pojawiło się ok. 15 zawodniczek.

W tym stanowiące szkielet zespołu: Natalia Geremek, Zofia Barwicka, Anna Mańczak, Luiza Kwiatek i Karolina Geremek. W dwugodzinnych zajęciach uczestniczyła także nowa zawodniczka SKF KS Poznań – Jagoda Szkudlarek. Pozostałą grupę zawodniczek stanowiły głównie juniorki oraz kadetki. Z grona podstawowych zawodniczek brakowało jedynie Moniki Uram, która do zespołu dołączy pod koniec miesiąca.

Zajęcia w tym okresie mają zróżnicowany charakter, jest trochę zajęć biegowych, siłowych, rozruch z piłkami oraz ponowne przyzwyczajenie się do warunków halowych, po okresie siatkówki plażowej – mówi Mikołaj Maćkowiak, członek zarządu SKF KS Poznań, który obserwował zajęcia.

Przed startem nowego sezonu możliwe jest jeszcze pozyskanie kilku zawodniczek, nad transferami których pracuje wiceprezes Klubu, Michał Sułkowski.Po treningu widać było, że niektórym zawodniczkom wciąż daleko do optymalnej formy, ale wszystkich kibiców uspokaja prezes Klubu, Damian Gapik, który koordynuje całość prac Stowarzyszenia: Na pewno uda nam się osiągnąć optymalną formę przed ligą. Czeka nas kilka meczów sparingowych oraz „I Ogólnopolski Turniej Otwarcia Sezonu w Piłce Siatkowej Kobiet", którego jesteśmy organizatorem i z którym wiążemy spore nadzieje. Wszystko zmierza w dobrym kierunku i jestem przekonany, że sezon 2009/2010 będzie dla nas udany.

Autorem tekstu jest Mikołaj Maćkowiak

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved