Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Monika Gorszyniecka kapitanem Trefla

Monika Gorszyniecka kapitanem Trefla

fot. archiwum

Rozgrywająca Trefla i najbardziej doświadczona siatkarka zespołu w ubiegłą sobotę obchodziła urodziny. Dzień później koleżanki i kadra szkoleniowa zadecydowały, że w nadchodzącym sezonie to właśnie Monika Gorszyniecka będzie kapitanem zespołu.

W poprzednim sezonie funkcję tą sprawowała Anna Brodacka, również występująca na rozegraniu. Monika jest jedną z trzech siatkarek, które pozostały w drużynie Trefla po poprzednim sezonie. W ubiegłorocznych rozgrywkach nowa pani kapitan walnie przyczyniła się do awansu zespołu do I ligi. Teraz będzie starać się o kolejną promocję, tym razem do PlusLigi Kobiet.

Gorszyniecka ma doświadczenie w grze w najwyższej klasie rozgrywkowej. Występowała w niej m.in. w barwach zespołów z Kalisza, Gdańska, Mielca i Muszyny. W swojej karierze ma również epizody zagraniczne. Broniła barw niemieckiego USC Munster i greckiego Arisu Saloniki.

Bardzo cieszę się z takiego wyboru. Monika od początku budowania drużyny Trefla była jej członkiem, ma ogromne doświadczenie i wierzymy, że pomoże w realizacji celu, jaki sobie postawiliśmy – komentuje wybór kapitana Edward Pawlun, pierwszy szkoleniowiec sopockiej drużyny.Znamy ją dobrze, wiemy, że potrafi dogadać się z dziewczynami i je zmotywować. Potrafi być liderką – dodaje Rafał Murczkiewicz, drugi trener Trefla.

Tą kandydaturę poparła zdecydowana większość zespołu, to wybór dziewczyn. Same zdecydowały, kto będzie nimi kierował i to mocny atut naszej drużyny. Nie ma u nas dyktatury i bardzo cieszymy się, że zdanie sztabu szkoleniowego i siatkarek się pokrywa – powiedział trener Pawlun.

więcej na treflsport.com

 

źródło: treflsport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved