Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jadar stawi się na Słowacji

Jadar stawi się na Słowacji

fot. archiwum

W piątek rano siatkarze radomskiego jedynaka w PlusLidze udadzą się w podróż na Słowację, aby wystąpić w silnie obsadzonym turnieju. Wraz z zawodnikami Jadaru pojedzie Karol Fryszkowski, na co dzień przyjmujący Czarnych Radom.

Specjalnie dla portalu SportRadom.pl trener Jan Such opowiedział o wyjeździe.

W piątek o godz. 9.30 wsiadamy w autokar i wyjeżdżamy z Radomia – rozpoczął doświadczony szkoleniowiec. – Zatrzymamy się na obiad w Rzeszowie, a na Słowacji będziemy między piętnastą a szesnastą. O dziewiętnastej odbędziemy pierwszy trening na miejscu.

Jak opiekun drużyny potraktuje ten turniej? – Jako typowy sprawdzian. Każdy z graczy dostanie swoją szansę. Przy dwóch spotkaniach w sobotę i dwóch w niedzielę będę musiał korzystać z całej kadry. Liczę na rywalizację, każdy zagra po równo, a najbardziej optymalną "szóstkę" wybiorę po zakończeniu imprezy.Jan Such rozwiał wątpliwości dotyczące kadrowiczów: – Nie pojadą oni z nami na Słowację, dostali wolne . Oznacza to zatem, że siatkarze Jadaru znów będą wystawiani na pozycjach, na których nominalnie nie występują. Chodzi tu przede wszystkim o Wojciecha Żalińskiego i Marcina Kocika, przymierzanych na libero. Ten pierwszy najprawdopodobniej zagra także na przyjęciu, będzie mógł również atakować, ale lekko, typowo technicznie. – Muszę przećwiczyć taki wariant i zabezpieczyć się na wypadek, gdyby coś się stało Sirianisowi Hernandezowi czy Maćkowi Pawlińskiemu.

Czemu akurat Karol Fryszkowski został wybrany z drużyny Czarnych i dołączy do klubu z ekstraklasy? – Obserwowałem go już podczas ostatnich pojedynków minionego sezonu drugiej ligi i muszę przyznać, że spodobał mi się. Od jakiegoś czasu trenuje z nami. Proszę jednak nie myśleć, że zabieram go tylko dlatego, bo w przeszłości grałem z jego ojcem (śmiech). Chłopak ma po prostu szansę rywalizować i ćwiczyć z dużo bardziej doświadczonymi i ogranymi zawodnikami.

Autorem tekstu jest Piotr K. Dobrowolski

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved