Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Chemik Police trenuje przed sezonem

Chemik Police trenuje przed sezonem

fot. archiwum

Siatkarki Chemika Police solidnie przygotowują sie do rozpoczynającego się już 10 października sezonu ligowego i już na początku września rozegrają pierwsze sparingi. Zawodniczki nie mają większych problemów zdrowotnych i są spragnione gry.

Po powrocie z obozu w Karpaczu, który jak mówią same siatkarki ,,dał im w kość" piąta ekipa poprzedniego sezonu trenuje na własnym obiekcie. – Okres przygotowawczy dzieli się na dwie fazy. Najpierw jest faza ciężkiego treningu, a później druga część, czyli taktyczne przygotowanie zespołu – mówi trener Chemika Mariusz Bujek .

Policzanki wchodzą już powoli w tę drugą fazę. Na początku września w hali przy ulicy Siedleckiej zmierzą się w turnieju towarzyskim z ekipami z Rumi i Torunia. Planowany jest też wyjazd do Torunia, ale… Ta druga część nam się troszkę wali, bo w wyniku oszczędności nie będę mógł pojechać wszędzie, gdzie bym chciał. Na razie zostaje nam na pewno turniej tu w Policach w dniach 5-6 września. Nie wiadomo, czy pojadę do Torunia, a już na pewno nie pojadę do Gdańska. I to mnie bardzo martwi – denerwuje się szkoleniowiec, który jednocześnie chwali swój zespół za postawę na treningach. – Trenują ciężko, ale z uśmiechem na ustach – mówi. Rzeczywiście obserwując trening zespołu u tych w większości młodych zawodniczek widać radość z tego co robią, widać naprawdę znakomitą atmosferę w ekipie. Wszystkie polecenia trenera siatkarki wykonują z ogromnym zaangażowaniem. Nie jest to jeszcze oczywiście optymalna forma zespołu, ale pojedyncze akcje, wykonywane podczas zajęć, pokazywały naprawdę wysokie umiejętności zawodniczek.

Na pewno ważną sprawą, która ułatwia treningi jest też to, że w zespole nie ma żadnych większych problemów zdrowotnych. Oczywiście jak to w sporcie bywa pojawiają się drobne dolegliwości. – Jak siatkarkę nic nie boli, to znaczy, że nie żyje – śmieje się trener Bujek. – Każdą coś boli. To jest taki sport, gdzie jeżeli naprawdę dajesz z siebie wszystko, to musi coś boleć – dodaje już poważniej.Nie da się ukryć, że zainteresowanie klubem, który dotąd był niejako w cieniu Piasta Szczecin, w nowym sezonie niebotycznie wzrośnie. W parze z tym idzie także większa presja, z którą będą musiały sobie poradzić zarówno zawodniczki jak i sztab szkoleniowy. Na pewno jednak wielkim atutem zespołu jest zgranie, bowiem od dobrych kilku sezonów skład praktycznie się nie zmienia. W tym roku do drużyny dołączyły jedynie Katarzyna Graczyk oraz powracająca po urlopie macierzyńskim Marlena Zielonka , która na pewno jeżeli dojdzie do pełni formy będzie dużym wzmocnieniem zespołu. Jest to doświadczona siatkarka, która może występować zarówno na środku, jak i na przyjęciu. – Na razie Marlena jest w trakcie przygotowań i naprawdę trudno powiedzieć w jakiej będzie formie, gdy już zacznie grać. Na razie dociera się i nie ma mowy o trenowaniu. Na razie jest to tylko przygotowanie do treningu – mówi Bujek. Z drużyną trenuje też Joanna Kuchczyńska , która podobnie jak Zielonka ma za sobą długą przerwę spowodowaną urodzeniem dziecka. Nie wiadomo jednak czy pozostanie w ekipie. Trener Mariusz Bujek jak sam przyznał nie planuje już żadnych transferów. Zespół opuściły natomiast Marta Wellna oraz kapitan Agata Furmanek , którą na tym stanowisku zastąpi Justyna Raczyńska .

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved