Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Albin Mojsa: AZS Białystok chce mistrzostwa Polski

Albin Mojsa: AZS Białystok chce mistrzostwa Polski

fot. archiwum

Siatkarki białostockiego AZS-u chcą być mistrzyniami Polski i innego scenariusza nikt w klubie nie zakłada. Póki co, nie muszą jednak pokonywać Aluprofu Bielsko-Biała i Muszynianki. Chodzi bowiem o akademickie mistrzostwo kraju, którego będą bronić.

Turniej zacznie się w piątek w Krakowie. To drugi sprawdzian białostoczanek w czasie przygotowań do sezonu ligowego. W miniony weekend rozegrały we własnej hali dwa spotkania z białoruskim Niemnem Grodno zwyciężając 3:2 i 3:1. Pod Wawelem zespół z Podlasia w grupie A zmierzy się z AZS AGH Kraków i AZS AWF Warszawa. Grupę B tworzą: AZS Politechnika Śląska Gliwice, AZS Skawa UE Kraków i AZS WSBiP Ostrowiec Świętokrzyski.

Plan na turniej jest chyba jasny?

Albin Mojsa: Tak, już jasno to określiłem wcześniej. Jedziemy do Krakowa żeby wygrać.Są jacyś rywale, którzy mogą zagrozić pana drużynie?

Wydaje się, że takim zespołem może okazać się AZS Ostrowiec Świętokrzyski. Na tego przeciwnika prawdopodobnie trafimy w finale. Pozostali teoretycznie nie powinni nam zaszkodzić. W ogóle nie możemy zakładać innego wyniku niż zwycięstwo. Niezależnie od tego, na jakim etapie przygotowań jesteśmy, reprezentujemy sobą jakąś wartość.

Są problemy ze zdrowiem niektórych zawodniczek. W jakim składzie wystąpicie w mistrzostwach?

Poza Katarzyną Wysocką w Krakowie zagrają wszystkie dziewczyny.

To jak zbuduje pan skład środkowych, bez Wysockiej?

Zagrają Kasia Kalinowska i Marta Wójcik. Ta druga występowała w drugiej lidze i miała przerwę po urodzeniu dziecka, ale widać, że przykłada się do pracy i przyzwoicie prezentuje na treningach. Liczę też, że Wysocka niedługo wróci do treningów, może już a tydzień. Na razie ćwiczy tylko pod okiem rehabilitanta.

* Autorem jest Miłosz Karbowski (lsk.net.pl)
* więcej na lsk.net.pl

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved