Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Marko Samardzić: PlusLiga jest jedną z najlepszych w Europie

Marko Samardzić: PlusLiga jest jedną z najlepszych w Europie

fot. archiwum

Libero Serbii, Marko Samardzić podczas Memoriału H. Wagnera nie ukrywał, że cieszy się na powrót do Polski, choć o ostatnim sezonie w PlusLidze chce jak najszybciej zapomnieć. - To wspaniałe uczucie znów zagrać przed polskimi kibicami - mówił.

Turniej Memoriałowy był świetnie zorganizowany, zresztą w Polsce już przywykłem, że wszystko co jest związane z siatkówką stoi na wysokim poziomie. Cieszę się, że zostaliśmy zaproszeni do Łodzi – dodał.

Wspomnienia z ostatniego sezonu z PlusLigi nie są już chyba tak miłe. Wiele osób zarzucało tobie i Bojanowi Janićowi, niesportową postawę, argumentując tym, że w reprezentacji Serbii był z waszej strony większe zaangażowanie niż w Treflu Gdańsk…

Marko Samardzić: Jak można mówić takie rzeczy, skoro zawsze staraliśmy się grać na maksa, ale sytuacja kadrowa w zespole nie pozwalała na wygrywanie meczów. Bojan miał poważną kontuzję, ja również w trakcie sezonu 2-3 poważne urazy. Każdy wie jakimi jesteśmy zawodnikami i mogę zapewnić, że zarówno ja jak i Bojan dawaliśmy z siebie wszystko w tym klubie do ostatniego momentu. W końcówce sezonu mimo, że byłem kontuzjowany zacisnąłem zęby i starałem się zrobić wszystko, żeby utrzymać zespół w lidze. Tak naprawdę to przez to, że grałem w ostatnich meczach to mój uraz się pogłębił, prze co nie mogłem później występować w kadrze.Gdzie w sezonie 2009/2010 zagra Marko Samardzić?

Nie wiem. Muszę być cierpliwy i czekać bo mój manager prowadzi rozmowy z kilkoma klubami. Trudno powiedzieć kiedy podpisze kontrakt. Może za 2-3 tygodnie. Taka sytuacja z brakiem klubu jest stresująca. Zresztą zawodnikom grającym na libero ciężko jest znaleźć zagraniczny klub ze względu na limity. W klubach wolą zatrudniać zagranicznych zawodników na innych pozycjach. Nie ma więc też co zbyt pochopnie podejmować decyzję i np. wybrać ofertę klubu o słabej renomie. Ciągle czekam i mam nadzieję, że znajdzie się jakiś dobry klub dla mnie.

Czy po ostatnim sezonie rozważałeś jeszcze oferty z PlusLigi?

Zdaję sobie sprawę, że generalnie kluby w Polsce mają dobrą opinie. Akurat my nie mieliśmy szczęścia z Treflem ale to był odosobniony przypadek. Rozmawiałem z wieloma kolegami z innych polskich klubów i zapewniali mnie, że u nich jeśli chodzi o organizację i finanse jest ok. Zresztą dla mnie cały czas Plusliga jest jedną z najlepszych w Europie i to jest świetne miejsce do gry.

Z jakimi nadziejami do Turcji na wrześniowe mistrzostwa Europy wybiera się reprezentacja Serbii?

Grupę mamy trudną, ale uważam, że gramy bardzo dobrze i mamy naprawdę duże szanse, żeby liczyć się w walce o medale, nawet o złoto. Ten sezon całkowicie należy do Ivana Milijkovica który jest w życiowej formie. W takiej formie jak jesteśmy i z tak grającym Ivanem powinniśmy awansować do finału.

Rozmawiał Rafał Myśliwiec

Więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved