Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Dariusz Prekurat: Ostra rywalizacja do samego końca

Dariusz Prekurat: Ostra rywalizacja do samego końca

fot. archiwum

Zmagania ligowe zbliżają się wielkimi krokami. Skład siedleckiej drużyny jest już znany, plan minimum również. O przygotowaniach na nadchodzący sezon i sprawach organizacyjnych Ósemki Siedlce opowiedział trener Dariusz Prekurat.

Dość długo trzeba było czekać na ogłoszenie oficjalnego składu Ósemki. O tej porze większość zawodników ma już podpisane kontrakty i trenuje ze swoim klubem. Czy jest to już komplet zawodników?

Dariusz Prekurat: – Każdy sezon uczy nas czegoś nowego. W tym roku postanowiliśmy nie podawać składu dopóki nie zostaną podpisane wszystkie umowy. Rozmowy trwały dość długo, odbywały się testy. Wbrew pozorom i ku naszej uciesze zainteresowanie było dość duże. W tej chwili skład w zasadzie jest już skompletowany, mamy 16 zawodników. Drużyna złożona jest z doświadczonych siatkarzy tzw. rutyniarzy oraz z dużej grupy młodych zawodników, którzy będą mieli okazję podnosić swoje umiejętności, biorąc przykład ze starszych kolegów. Dla takiej publiczności, jaką stanowią kibice i sympatycy siedleckiej siatkówki, my jako zarząd robimy wszystko by nie zejść poniżej pewnego poziomu. Drużyna, mimo istniejącego kryzysu finansowego, w dalszym ciągu będzie mocna i będzie kłopotliwym rywalem dla pozostałych drużyn.

W grupie 3 pojawiły się nowe zespoły, jak Pan myśli jak na tle całej grupy wypadnie Ósemka?– W tym sezonie w naszej grupie są aż 3 nowe drużyny, z których Czarni Radom i Lechia Tomaszów Mazowiecki będą na pewno ciężkimi przeciwnikami. Ponadto nasi zeszłoroczni rywale dokonali wzmocnień i będą sięgali po najwyższe cele. W związku z tym uważam, że nasza grupa będzie trzymała wysoki poziom a ostra rywalizacja będzie trwała od początku do samego końca. To na co stać Ósemkę pokażą już mecze pierwszych kolejek.

A jakie cele są postawione na sezon 2009/2010?

– Jeszcze nie ma jasno określonego celu. Na razie nie jesteśmy przygotowani finansowo na awans, dlatego w tym sezonie przede wszystkim chcemy się utrzymać. To czy będzie to środek czy góra tabeli na razie nie jest istotne. Na pewno dołożymy wszelkich starań by nie znaleźć się w czwórce broniącej się przed spadkiem.

Cały czas mówimy o II lidze a co z III-cio ligową Ósemką?

– Z III ligi zrezygnowaliśmy. Tak jak zapowiadaliśmy chcemy zainwestować w szkolenie młodzieży od podstaw. Trzecioligowy zespół wymaga od nas dość dużych nakładów finansowych a my wolimy przeznaczyć te fundusze na młodzież. Jak wiadomo jest to inwestycja na przyszłość. Już od września rozpocznie się nabór chłopców z piątych klas szkół podstawowych do 2 grup treningowych. Z każdym rokiem szkółka będzie się powiększać a nam będzie przybywać nowych siatkarzy.

Zostało niewiele czasu, czy siatkarze już trenują? Może Pan zdradzić jaki jest plan aby dobrze wykorzystać czas pozostały do rozgrywek?

– Treningi rozpoczęliśmy już w poniedziałek i są one na pewno bardzo intensywne. Przygotowania polegają zarówno na poprawieniu kondycji i wytrzymałości jak i stopniowym szlifowaniu techniki gry. W planach mamy kilka sparingów oraz turnieje towarzyskie, o których będziemy informować na bieżąco. Na pewno będzie czas na to aby zespół zdążył się zgrać i poznać. Oczywiście nasze postępy i poziom przygotowań zweryfikują pierwsze mecze grupowe. Jednak jesteśmy dobrej myśli i już teraz w imieniu zarządu zapraszam wszystkich sympatyków na mecze siedleckiej Ósemki.

źródło: osemkasiedlce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved