Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Piotr Kantor: Staramy się grać jak najlepsi – dlatego wygrywamy

Piotr Kantor: Staramy się grać jak najlepsi – dlatego wygrywamy

fot. archiwum

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak to para, która zdominowała polską siatkówkę plażową w tym roku. Ci dwaj 17-letni chłopcy zostali mistrzami Europy, wygrali seniorski turniej i po raz pierwszy zagrali w World Tourach. O wrażeniach opowiada nam Piotr Kantor.

Maciej Nowocień: Jak ocenisz Wasz występ na mistrzostwach świata w Turcji?

Piotr Kantor: – "Myślę, że nasz występ na tych mistrzostwach był troszeczkę nieudany. Mówiąc szczerze liczyliśmy na miejsce w czwórce. Jak widać, nie poszło po naszej myśli."

Co się więc stało, że nie poszło po Waszej myśli?– "Po pierwsze: mieliśmy strasznie długi sezon. Graliśmy we wszystkich kategoriach wiekowych. Inną sprawą jest, że za bardzo nie odpowiadała pogoda. Chyba nikt nie spodziewał się takich upałów i duchoty. Ogólnie mówiąc myślę, że zabrakło nam po prostu siły."

Nie jesteście jeszcze przystosowani do takich upałów?

– "Jesteśmy przystosowani do gry w słoneczną pogodę, ale bez przesady. Było bezwietrznie, bez żadnej chmury na niebie. Do tego doszedł inny klimat. Aż ciężko było oddychać, kiedy na początku przylecieliśmy do Turcji."

W tym roku zasmakowaliście również seniorskiej siatkówki plażowej. Duża jest różnica pomiędzy siatkówką młodzieżową a tą na najwyższym poziomie?

– "Różnica na pewno jest duża. Przede wszystkim widać to w elementach siłowych, typu zagrywka, czy atak. Seniorzy robią również mniej błędów, grają bardzo dojrzale."

O Was również krąży opinia, że gracie bardzo dojrzale…

– "Staramy się właśnie grać tak, jak najlepsi – popełniać jak najmniej własnych błędów. Dzięki temu udaje się nam wygrywać, ponieważ liczymy na błędy przeciwnika. Siatkówka plażowa charakteryzuje się właśnie tym, że kto popełni mniej błędów, zazwyczaj wygrywa."

Co dał Wam sezon, który się właściwie skończył?

– "Dał nam się wykazać. Pokazać, jak ciężko pracujemy na te wszystkie wyniki, jakie udaje nam się zdobywać. Oczywiście dzięki takiemu sezonowi, w którym spotkaliśmy się z siatkówką z całego świata, zobaczyliśmy jak jeszcze musimy dużo pracować, aby grać jak ci najlepsi na świecie. Nabraliśmy również doświadczenia. Występowaliśmy przecież w rozgrywkach seniorskich i w dwóch World Tourach. Dzięki takim imprezom uczymy się najwięcej."

Jakie były przedsezonowe założenia?

– "Przed sezonem założenia były proste: mieliśmy zostać mistrzami Polski kadetów i zdobyć medal na mistrzostwach Polski juniorów. Oprócz tego wygrać na mistrzostwach Europy i wchodzić do turnieju głównego na turniejach seniorskich."

Zostały więc zrealizowane, a nawet trochę z nadwyżką…

– "Myślę, że jak najbardziej zostały zrealizowane (śmiech). A co do mistrzostw świata w Turcji – jeśli uda się nam w przyszłym roku tam zagrać, to postaramy się uzyskać dużo lepszy wynik."

Wspomniałeś o World Tourach… Musiało być to dla Was spore przeżycie…

– "Gra przeciwko tak doświadczonym graczom była dla nas wspaniałym przeżyciem. Przecież to zawodnicy, którzy liczą się w rozgrywkach światowych."

Było to większe przeżycie, niż złoty medal mistrzostw Europy?

– "Ciężko to do siebie porównywać. Medal na mistrzostwach to była nasza kategoria wiekowa. Oczywiście ogromnie się cieszę, że udało się nam wygrać. World Tour ma za zadanie ukazywanie nam, jak wiele jeszcze brakuje nam do czołówki najlepszych zawodników na świecie."

Pochwal się więc, co osiągnęliście w tym roku…

– "W tym roku zostaliśmy mistrzami Polski w kategorii kadetów i juniorów. Oprócz tego wygraliśmy kadeckie i juniorskie rozgrywki o Puchar Bałtyku. No i złoty medal mistrzostw Europy U-18. Wygraliśmy również seniorski turniej w Ustce z cyklu Beach Ball Tour."

Zostajecie i trenujecie na piasku, czy poza sezonem plażowym będziecie uczestniczyć w rozgrywkach halowych?

– "Nie będziemy grać na hali. Całkowicie poświęcamy się plażówce. Będziemy się całą zimę przygotowywać pod balonem w Łodzi do przyszłego sezon.u Miejmy nadzieję, że zaowocuje to w osiąganiu jeszcze lepszych wyników, bo przecież nie można zaprzestać na osiągnięciach z tego roku."

 

*rozmawiał Maciej Nowocień (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved