Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ósmy na treningach Skry

Ósmy na treningach Skry

fot. archiwum

Na treningach PGE Skry pojawił się ósmy zawodnik. To Czech Jakub Novotny, pozyskany po poprzednim sezonie z Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Na razie jednak ćwiczy sam. Siatkarz nie jest jeszcze w pełni sił po operacji kolana, którą przeszedł w czerwcu.

Mistrzowie Polski od prawie dwóch tygodni przygotowują się do nowego sezonu. Nie są to jednak normalne zajęcia, bowiem trener Jacek Nawrocki ma do dyspozycji tylko trzech siatkarzy z kadry: Macieja Dobrowolskiego , Dawida Murka i Radosława Wnuka . Czterej pozostali to najzdolniejsi młodzi gracze: Radosław Kolanek , Filip Frankowski , Igor Walczykowski i Bartosz Cedzyński .

W poniedziałek do Bełchatowa przyjechał Jakub Novotny, ale na jego udział w normalnych zajęciach trzeba będzie poczekać przynajmniej do połowy września. Powodem jest operacja kolana, którą czeski atakujący przeszedł w czerwcu. – Zwykle pełna rehabilitacja po takich zabiegach trwa trzy miesiące. Co prawda Kuba mówi, że wcześniej będzie gotowy do zajęć. Jeśli tak się stanie, to będę bardzo zadowolony. Jednak nie zamierzamy niczego przyspieszać. Na razie Novotny ćwiczy tylko na siłowni i w basenie – opowiada Nawrocki.

We wrześniu do kolegów ma dołączyć Mariusz Wlazły , leczący kolano we Wrocławiu. Pozostali zawodnicy – pięciu reprezentantów Polski, Francuz i Hiszpan – pojawią się w Bełchatowie około 20 września, tydzień po zakończeniu mistrzostw Europy.Zdaniem trenera Skry treningi z tak wąskim zespołem mają jedną dobrą stronę – można więcej popracować nad indywidualną techniką, zwłaszcza młodych graczy.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved