Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Vlado Petkovic: Na Mistrzostwach Europy wszystko jest możliwe

Vlado Petkovic: Na Mistrzostwach Europy wszystko jest możliwe

fot. archiwum

Dla reprezentacji Serbii udział w VII Memoriale Wagnera był kolejnym etapem przygotowań do mistrzostw Europy. O zbliżającym się wielkimi krokami europejskim czempionacie Strefa Siatkówki rozmawiała w Łodzi z rozgrywającym "Plavich", Vlado Petkoviciem.

Mecz z Chinami był dosyć ciężki, ale ostatecznie go wygraliście.

Vlado Petkovic: Nie był to dla nas najlepszy mecz i na pewno możemy grać lepiej. Dla nas te spotkania to tylko przygotowania do Mistrzostw Europy. Mamy nad czym pracować do czasu ich rozpoczęcia, przygotowując się do nich.

Czy osiągnęliście wszystkie cele jakie były zaplanowane na Memoriał Wagnera?Gramy mecz za meczem i staramy się ograniczyć ilość własnych błędów. Udało się to nam osiągnąć. Drugi mecz, z młodą reprezentacją Polski B, zagraliśmy bardzo dobrze blokiem, ale w pierwszym meczu z Włochami, popełniliśmy mnóstwo błędów. Między jednym a drugim spotkaniem były ogromne różnice.

Na mistrzostwach Europy jesteście w jednej grupie z Włochami, Bułgarią i Czechami. To jest całkiem trudna grupa.

Tak, myślę, że to jest mocna grupa i wszystko jest możliwe. Na mistrzostwach zagra szesnaście zespołów i będzie ciężko awansować do następnej rundy. Myślę, że będziemy w półfinałach, jednak najpierw musimy awansować do drugiej rundy.

Jaki jest więc cel reprezentacji Serbii na mistrzostwa Europy?

To jest tak, że najpierw musimy się zakwalifikować do ćwierćfinałów i to są tylko ćwierćfinały. Potem musimy awansować do półfinałów i wtedy jesteśmy pośród czterech najlepszych zespołów, z których każdy może zdobyć mistrzostwo.

Kto twoim zdaniem jest faworytem do złotego medalu?

Zdecydowanie Rosja, (po chwili zastanowienia ) Serbia, nie wiem. Myślałem, że to może być Hiszpania, ale będzie im niezwykle trudno powrócić do formy, zwłaszcza po tym, co pokazali na tym turnieju. Może Polska, nie wiem, nie widziałem jak grała. Może Bułgaria, jest jeszcze Holandia i Czechy. Trudno jest to przewidzieć.


źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved