Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Największy pechowiec sezonu reprezentacyjnego

Największy pechowiec sezonu reprezentacyjnego

fot. archiwum

Został największym pechowcem reprezentacyjnego sezonu - Nie jest w najwyższej formie, z trudem wraca do gry po męczących go ostatnio kontuzjach. Nie miał dobrego sezonu w klubie, a latem urazy przeszkadzały mu w treningach - mówił w Łodzi Castellani.

To jest jedna z najtrudniejszych decyzji, jakie musimy podjąć – mówił przed Memoriałem Wagnera trener Daniel Castellani. Argentyński selekcjoner zastanawiał się, czy na siatkarskie mistrzostwa Europy do Turcji zabrać wracającego po kontuzji Marcina Wikę. Wygląda na to, że spory kłopot miał także z Łukaszem Kadziewiczem. Nie przyszło mu łatwo zestawienie czternastoosobowej kadry bez wicemistrza świata z Tokio.

Łukasz nie jest w najwyższej formie, z trudem wraca do gry po męczących go ostatnio kontuzjach. Nie miał dobrego sezonu w klubie, a latem urazy przeszkadzały mu w treningach – mówił w Łodzi Castellani.

Jego decyzję dość łatwo zrozumieć, bo przecież już samo powołanie do kadry na Ligę Światową było raczej uhonorowaniem ogromnego potencjału Kadziewicza, niż jego dokonań z ostatniego sezonu.Fakt pozostaje faktem – brak w składzie drużyny na mistrzostwa Europy zawodnika, który grał w pierwszej szóstce reprezentacji na wszystkich najważniejszych imprezach, musi budzić zdziwienie.

Argentyńczyk liczył, że były środkowy Trefla Gdańsk odbuduje się na zgrupowaniu w Spale i znów będzie grać na wysokim poziomie, ale na to zabrakło czasu. Ostatecznie wolał zabrać na mistrzostwa Europy siedem lat młodszego Piotra Nowakowskiego – choćby po to, by chłopak zdobywał doświadczenie, które zaprocentuje na wielkich imprezach w przyszłości.

 

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved