Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Debiut Polskiej Akademii Siatkówki

Debiut Polskiej Akademii Siatkówki

fot. archiwum

20 sierpnia w Łodzi zakończył się dwudniowy I Kurs dokształcający dla trenerów PlusLigi i PlusLigi Kobiet oraz trenerów pierwszej lig kobiet i mężczyzn zorganizowany przez Akademię Polskiej Siatkówki. Wzięło w nim udział ponad 70 osób.

W programie kursu znalazły się wykłady wybitnych zagranicznych trenerów takich jak: Andrea Anastasi, Daniel Castellani, Mauro Beruto oraz polskich szkoleniowców i naukowców zajmujących się tematyką siatkówki. W gronie wykładowców znaleźli się: doc. dr Grzegorz Grządziel, dr Beata Mieńkowska a także uznani specjaliści w zakresie treningu siły i treningu funkcjonalnego Michał Wilk i Remigiusz Rzepka.

Zagadnienia techniki bloku omówił trener Krzysztof Felczak posługując się podczas swojego wykładu bogatą dokumentacją filmową pochodzącą z archiwów FIVB. Alojzy Świderek podczas swojego wykładu, zaprezentował nowoczesną klasyfikację zagadnień technicznych treningu nowoczesnej siatkówki opartą o zasadę: zdobywania punktu po zagrywce własnej i zagrywce przeciwnika, co jest spójne z systemem statystycznym Data Volley.

Dr Grzegorz Adamczyk swój wykład poświęcił najbardziej dotkliwym kontuzjom w siatkówce. Podczas wykładu oparł się o swoje wieloletnie doświadczenia medyczne wskazując przyczyny i skutki kontuzji stawu skokowego i kolanowego oraz ich konsekwencje dla karier siatkarek i siatkarzy. Sędziowie Andrzej Lemek i Piotr Dudek omówili zmiany w przepisach gry w piłkę siatkową.Szczególne zainteresowanie uczestników kursu wzbudziła filmowa prezentacja wykładu Mauro Berutto ilustrowana fragmentami filmów, zaliczanych do klasyki światowej kinematografii.

Obecny w pierwszym dniu kursu Prezes PZPS Mirosław Przedpełski dokonując otwarcia tej ważnej dla środowiska polskich szkoleniowców imprezy powiedział:

Akademia Polskiej Siatkówki to nowy projekt, który realizuje PZPS. Dziś mamy premierę działalności Akademii w postaci I kursu dokształcającego dla trenerów. Mamy nadzieję, że przygotowany program i materiały spełnią Państwa oczekiwania. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i uwagi trenerów dotyczące programu kursu i jakości jego realizacji. Wszystkie spostrzeżenia będą dla nas ważne i stanowić będą cenną wskazówką dla doskonalenia przyszłej działalności Akademii Polskiej Siatkówki. Dziękuję wszystkim trenerom za udział w kursie.

Materiały dydaktyczne przygotowane przez Akademię Polskiej Siatkówki są już dostępne na www.akademiasiatkowki.com.pl

 

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved