Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Damian Domonik podpisał kontrakt z AZS-em PWSZ Nysa

Damian Domonik podpisał kontrakt z AZS-em PWSZ Nysa

fot. archiwum

Po niespodziewanym "awansie" do I ligi w Nysie mówiło się o zmianach w kadrze szykowanej na walkę w II-lidze. Wielkich jednak nie będzie, gdyż wcześniej podpisano dziesięć kontraktów i zdecydowano, że będą one wypełnione.

W zespole nie będzie jednak środkowego Jakuba Blachury z Delic Polu Częstochowa. Ten mierzący 208 cm wzrostu 22-latek zrezygnował z przyczyn zdrowotnych. Do Nysy nie wrócił też ostatecznie z Opola środkowy Damian Grabolus. W tym momencie AZS PWSZ został z jednym zawodnikiem "pod siatkę" – Rafałem Jarząbskim.

W tej sytuacji rozpoczęły się poszukiwania dwóch siatkarzy i zakończyły się one połowicznym sukcesem. W najbliższym sezonie w Nysie występował będzie Damian Domonik, którego kibice z Opolszczyzny pamiętają doskonale z gry w Mostostalu Azoty Kędzierzyn-Koźle (w latach 2005-2008).

Miniony sezon ten 24-letni zawodnik spędził w Jadarze Radom. Z zespołem tym wywalczył utrzymanie w ekstraklasie.To trafiony transfer, gdyż Dominik jest mimo młodego wieku doświadczonym zawodnikiem i powinien być jednym z liderów zespołu – mówi trener Roman Palacz. Wciąż poszukujemy jednak trzeciego środkowo i prowadzimy rozmowy z dwoma siatkarzami. Chciałbym, aby sprawa została załatwiona do końca miesiąca. Jeżeli nie uda się nikogo pozyskać wówczas do kadry dołączy nasz wychowanek.

Aktualnie siatkarze AZS-u PWSZ przygotowują się w Nysie, a 1 września wyjadą na obóz do Wisły.

Za nami okres pracy w terenie, teraz dużo czasu spędzamy na siłowni i na hali – dodaje Palacz. – W czwartek jedziemy na mistrzostwa Polski AZS i to będzie pierwszy sprawdzian, który ma pokazać w którym miejscu jesteśmy. Przed nami trudny sezon, ale patrząc na zaangażowanie zawodników na treningach jestem optymistą. Budujemy zespół od podstaw i potrzebujemy czasu.

Autorem tekstu jest Marcin Sabat

źródło: Nowa Trybuna Opolska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved