Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Cztery drużyny powalczą o dwa ostatnie azjatyckie bilety na MŚ

Cztery drużyny powalczą o dwa ostatnie azjatyckie bilety na MŚ

fot. archiwum

W weekend na Tajwanie zostanie rozegrany żeński turniej kwalifikacyjny III rundy do Mistrzostw Świata 2010. O dwa ostatnie bilety strefy azjatyckiej powalczą cztery reprezentacje: Kazachstan, Korea, Nowa Zelandia oraz gospodynie.

Zespoły Kazachstanu i Nowej Zelandii awansowały do III rundy z turnieju grupy B, w którym zajęły odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce. Siatkarki z Tajwanu w II rundzie były drugie w grupie C, zaś drużyna Korei Południowej dopiero zaczyna rywalizację.

Wśród tych ekip faworytkami do awansu są zawodniczki z Kazachstanu i Korei. Ekipa Tajwanu jest pewna trzeciego miejsca, choć z pewnością będzie walczyć o pozycję premiowaną awansem. Outsiderem jest zespół Nowej Zelandii.

W światowym rankingu najwyżej plasują się Koreanki – 10. miejsce. To druga ekipa Mistrzostw Azji, które zostały rozegrane w październiku zeszłego roku. Na 14.pozycji w rankingu FIVB znajdują się zawodniczki Kazachstanu, Tajwan jest 21., zaś Nowa Zelandia dopiero 84.Yermek Syrlybayev, Sekretarz Generalny Kazachskiej Federacji Siatkówki, przyznał, że reprezentacja tego kraju nie ma innego celu niż awans do Mistrzostw Świata 2010.

Pewne siebie są także siatkarki Tajwanu. Dotychczas żeńska reprezentacja tego kraju grała na MŚ dwukrotnie. W 1990 roku Tajwanki zajęły 11. miejsce, zaś w 2006 roku były 12. W 2005 roku ekipa z Tajwanu wygrała Uniwersjadę.

Harmonogram turnieju:

28 sierpnia:
Nowa Zelandia – Korea
Tajwan – Kazachstan

29 sierpnia:
Kazachstan – Korea
Tajwan – Nowa Zelandia

30 sierpnia:

Kazachstan – Nowa Zelandia
Tajwan – Korea

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved