Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Zbigniew Zarzycki: Nie ma cudów

Zbigniew Zarzycki: Nie ma cudów

fot. archiwum

Zbigniew Zarzycki jest przekonany, że w czasie ME w Turcji będzie regularnie słyszał od znajomych słowa: wreszcie grają. - Czapki z głów przed naszą reprezentacją. Przez najbliższe dwa-trzy tygodnie nie sposób stracić formy. Nie ma cudów - mówi Zarzycki.

Powtarzam do znudzenia, że przy naszych możliwościach i potencjale, reprezentacja Polski w każdym turnieju mistrzowskim powinna być w czwórce. Mamy trzecią ligę w Europie pod względem zarobków i występujących w niej zawodników. Są więc w Polsce możliwości do odnoszenia sukcesów. Tego oczekuję i myślę, że takie same zdanie mają kibice – mówi Zarzycki.

Po graczach widać, że w kadrze jest świetna atmosfera. Poprzednik Castellaniego robił za zbawcę polskiej siatkówki. Zapomniał tylko, że siatkówka w Polsce była od dawna, na długo przed jego przybyciem nad Wisłę. Nam zbawcy nie są potrzebni, tylko tacy co pomogą wdrapać na szczyt – komentuje były siatkarz.

Mistrza olimpijskiego z Montrealu ucieszyły trzy wygrane mecze o stawkę w kwalifikacjach mistrzostw świata. – W Memoriale Wagnera forma została utrzymana – powiedział. – Zawody były towarzyskie, ale to nie szkodzi. W finale obserwowałem trenera Włoch Andreę Anastasiego. Na jego twarzy widziałem bezradność. Ona brała się z dobrej gry polskiej drużyny. Do mistrzostw w Turcji formy się nie straci. Nie ma cudów. Tak się nie dzieje – zakończył.* więcej na plusliga.pl
* Autorem tekstu jest Eugeniusz Andrejuk (plusliga.pl)

 

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved