Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Serbskie tournée we Włoszech

Serbskie tournée we Włoszech

fot. archiwum

Reprezentantki Serbii udadzą się do Włoch, gdzie rozegrają mecze kontrolne z reprezentacją Italii oraz wezmą udział w turnieju w Weronie. Trener Barbolini podał natomiast skład na ten turniej, gdzie jego podopieczne zmierzą się m.in. z reprezentacją Polski.

Serbki były rewelacją poprzednich Mistrzostw Europy, zdobywając srebrny medal. To właśnie ta drużyna stanęła na drodze Polek do trzeciego z rzędu finału czempionatu Starego Kontynentu, pokonując biało-czerwone w półfinale 3:0. Widać, że w tym roku Serbki przyjadą do Polski z zamiarem co najmniej powtórzenia tego rezultatu. – Do Polski będziemy jechać jako jedni z faworytów – przyznał już na początku sierpnia Zoran Terzić.

Szkoleniowiec wicemistrzyń Europy nie poprzestał tylko na deklaracjach, ale przygotował swoim podopiecznym serię spotkań z wymagającymi przeciwniczkami. Reprezentacja Serbii udaję się bowiem teraz do Włoch, gdzie rozegra serię meczów kontrolnych z Włoszkami, a następnie weźmie udział w silnie obstawionym turnieju w Weronie (11-13 września). Wystąpią w nim Włoszki, mistrzynie Europy, Serbki – wicemistrzynie, Polki – poprzednie Mistrzynie Europy oraz gospodynie tegorocznego czempionatu oraz Belgijki (7. miejsce).

Trener Azzurri, Masimo Barbolini, podał listę 15 zawodniczek, które wezmą udział w turnieju w Weronie. Spośród tej grupy wybrana zostanie kadra, która w zbliżającym się czempionacie Starego Kontynentu w Polsce będzie bronić tytułu mistrzowskiego.Serbki rozegrają swoje mecze w Katowicach (grupa D). Ich przeciwniczkami będą Słowaczki, Azerki i Czeszki. Włoszkom natomiast przyjdzie się zmierzyć z Francuzkami, Turczynkami oraz Niemkami. Swoje mecze rozgrywać będą we Wrocławiu.

Kadra Włoszek na turniej w Weronie:

Rozgrywające:
Giulia Rondon
Eleonora Lo Bianco

Atakujące:
Taismary Aguero
Serena Ortolani

Środkowe:
Valentina Arrighetti
Jenny Barazza
Simona Gioli
Martina Guiggi

Przyjmujące:
Simona Rinieri
Lucia Bosetti
Francesca Piccinini
Manuela Secolo
Antonella Del Core

Libero:
Paola Cardullo
Enrica Merlo

 

źródło: inf. własna, OSSCG

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved