Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rzeszowianie wyjechali na zgrupowanie

Rzeszowianie wyjechali na zgrupowanie

fot. archiwum

Wicemistrzowie Polski siatkarze Asseco Resovii rozpoczęli w niedzielę obóz przygotowawczy w Szczyrku. Przez niemal dwa tygodnie szlifować będą formę przed startem rozgrywek. Na zgrupowaniu zabraknie Ignaczaka, w trakcie ma dojechać Wika.

Resoviacy treningi rozpoczęli we wtorek, ale pierwszy tydzień miał być jedynie wprowadzeniem do ciężkiej pracy. – "Teraz zaczniemy mocniejsze treningi" – mówi Ljubo Travica, szkoleniowiec rzeszowian, który nie wyruszył z zespołem z Rzeszowa. Przez dwa dni uczestniczył bowiem w Łodzi w szkoleniu trenerów PlusLigi. W Szczyrku miał się jednak pojawić już na kolacji.

Do dyspozycji na zgrupowaniu Travica będzie miał 11 zawodników. W trakcie zgrupowania dojedzie dwunasty Marcin Wika, który nie znalazł się w kadrze reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w Turcji. Wika zmagał się ostatnio z kontuzją i nie zdążył dojść do odpowiedniej formy na europejski czempionat. W Rzeszowie został natomiast Łukasz Kruk, który został sprowadzony do klubu z myślą o pomocy dla drugiej drużyny i ewentualnego uzupełnienia składu pierwszego zespołu.

W Szczyrku rzeszowianie przebywać będą do 4 września. Trenować będą dwa razy dziennie. – "Będziemy pracować nad przyjęcie, blokiem i obroną, a także nad indywidualnymi sprawami zawodników, pod kątem techniki" – zdradza plan zajęć Travica. Program, choć ustalony, może jednak jeszcze nieznacznie ulec zmianie. W Szczyrku bowiem przebywają także reprezentantki Polski i być może trzeba będzie zmienić niektóre godziny zajęć.Po powrocie z obozu rzeszowianie rozpoczną cykl turniejów i sparingów.

Trener reprezentacji Polski Daniel Castellani podał skład kadry na mistrzostwa Europy w Turcji. Z Asseco Resovii w czternastce znalazł się jedynie libero Krzysztof Ignaczak. Igła do Turcji pojedzie razem z Piotrem Gackiem, z którym rywalizował, ponieważ od obecnego sezonu w zespole może występować dwóch libero.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved