Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Po obozie na mistrzostwa

Po obozie na mistrzostwa

fot. archiwum

Siatkarki Wisły AGH zakończyły  grupowanie w Nowym Targu, podsumowane sparingiem z Dalinem Myślenice. Od najbliższego piątku czeka je kolejny poważny i ciekawy sprawdzian - start w trzydniowych mistrzostwach Polski klubów AZS.

Dziewięciodniowe treningi w Nowym Targu stały się dla wiślaczek swoistym obozem przetrwania. Z jednej strony, ciężkie – jak to zwykle bywa na tym etapie przygotowań – zajęcia, nierzadko odbywające się cztery razy w ciągu dnia. Z drugiej – nękał je tajemniczy wirus grypy, szalejący w sierpniu na Podhalu (poza krakowiankami dopadł też kilka grup koszykarskich, trenujących w tym samym okresie w Nowym Targu oraz wielu miejscowych). W niedzielę, w drodze powrotnej, zawodniczki Białej Gwiazdy zmierzyły się w sparingu z Dalinem Myślenice. Uległy 1:4 (25:22, 13:25, 19:25, 17:25, 4:15). Mecz odbył się w niedawno oddanej do użytku, bardzo ładnej i funkcjonalnej, hali sportowej na myślenickim Zarabiu, gdzie drużyna Dalinu będzie rozgrywać w najbliższym sezonie spotkania II-ligowe.

Niebawem czeka wiślaczki kolejny sprawdzian – mistrzostwa Polski klubów AZS. W odróżnieniu od klasycznych akademickich mistrzostw Polski, w tej imprezie nie startują reprezentacje uczelni, ale zespoły ligowe klubów związanych z Akademickim Związkem Sportowym. Inna sprawa, że w przypadku Wisły AGH jest to prawie tożsame, gdyż w jej składzie występuje dziewięć studentek Akademii Górniczo-Hutniczej…

W turnieju, rozgrywanym w hali Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, wystartuje sześć zespołów. Wiślaczki zmierzą się w grupie z AZS Zeto Białystok (PlusLiga Kobiet) i drugoligowym  – AZS AWF Warszawa. Czeka je konfrontacja kilkoma utytułowanymi siatkarkami z Białegostoku, przede wszystkim legitymującą się kilkunastoletnim stażem w ekstraklasie Joanną Szeszko oraz reprezentantkami kraju: rozgrywającą Magdaleną Godos i libero – Magdaleną Saad . Ciekawym nabytkiem zespołu z Podlasia jest 19-chorwacka atakująca Maja Batina, którą z Kaszteli Split ściągnął Albin Mojsa. Nowy szkoleniowiec białostoczanek ma niezwykle barwny życiorys, w większości związanym właśnie z rodzinnymi stronami Mai. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo i czterokrotnie puchar byłej Jugosławii, prowadząc Mladost Zagrzeb i Radnicki Belgrad. W tym pierwszym klubie rozpoczął erę wielkich sukcesów, kontynuowaną później przez legendarnego Nikołaja Karpola . Z kolei pracując w Vupiku Vukovar przeżył wybuch wojny… Wrócił do Polski, ale po kilkunastu latach ponownie zameldował się na Bałkanach i swoją obecność zaznaczył mistrzostwem i pucharem Chorwacji wywalczonym z Azeną Wielka Gorica.Nie mniej interesująco – zwłaszcza dla krakowskich kibiców siatkówki – wygląda obsada drugiej z grup eliminacyjnych mistrzostw. Zmierzą się w niej AZS Skawa UE Kraków, z plejadą wiślaczek w składzie, pierwszoligowy AZS KSZO Ostrowiec Św. (kolejna wychowanka Białej Gwiazdy, Agnieszka Seta) i ubiegłosezonowy wicemistrz grupy II drugiej ligi – AZS Politechnika Śląska Gliwice. Program mistrzostw podajemy poniżej.

Do inauguracji rozgrywek II-ligowych pozostało jeszcze pięć tygodni, ale niedawno zaszła poważna zmiana w zestawieniu grup. Szóstka Biłgoraj, która pierwotnie miała zagrać w grupie IV razem z Wisłą AGH, została przeniesiona do grupy III. Krakowianki będą rywalizować za to z – zakwalifikowaną do ligi po wykupieniu dzikiej karty – Patrią Sędziszów Małopolski. Terminarz ma być gotowy w najbliższym tygodniu. Wisła AGH, która w – służącej do jego przygotowania – tzw. tabeli Bergera znajdzie się na pierwszym miejscu, najprawdopodobniej rozpocznie rozgrywki od wyjazdu.

Program Mistrzostw Polski Klubów AZS:

Piątek, 28 sierpnia
Godz. 10.00 AZS Zeto Białystok – Wisła AGH Kraków (grupa A)
Godz. 12.00 AZS Politechnika Śląska Gliwice – AZS Skawa UE Kraków (grupa B)
Godz. 16.00 AZS Zeto – AZS AWF Warszawa (grupa A)
Godz. 18.00 Politechnika Śląska – AZS KSZO WSBiP Ostrowiec Św. (grupa B)

Sobota, 29 sierpnia
Godz. 10.00 AZS AWF – Wisła AGH (grupa A)
Godz. 12.00 AZS KSZO WSBiP – AZS Skawa UE (grupa B)
Godz. 16.00 półfinał: A1 – B2
Godz. 18.00 półfinał: B1 – A2

Niedziela, 30 sierpnia
Godz. 10.00 mecz o 5. miejsce (A3 – B3)
Godz. 12.00 mecz o 3. miejsce
Godz. 14.00 finał
Godz. 16.00 ceremonia zakończenia

Wszystkie mecze zostaną rozegrane w hali Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, przy ul. Rakowickiej 27.

źródło: siatkowka.tswisla.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved