Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Mirosław Przedpełski: Chcemy być w czwórce

Mirosław Przedpełski: Chcemy być w czwórce

fot. archiwum

W niedzielę zakończył się siódmy Memoriał H. J. Wagnera. Była to edycja szczególna, bowiem po raz pierwszy rozgrywana poza Olsztynem.  W Arena Łódź. biało-czerwoni okazali się bezkonkurencyjni, zgarnęli  również kilka indywidualnych wyróżnień.

Jest Pan chyba, obok Bartka Kurka, najszczęśliwszym człowiekiem dziś, tutaj, w hali łódzkiej Areny. Nasza drużyna zwyciężyła w dobrze zorganizowanym Memoriale Huberta Wagnera, a nasi gracze odbierali indywidualne wyróżnienia.

Mirosław Przedpełski: Tak, dzisiejszy dzień był szczególnie fajny jeśli chodzi o polskie reprezentacje. Organizacja też była na dobrym poziomie, trudno wymagać, aby codziennie była taka frekwencja jak dzisiaj, ale to pokazuje, że na finałowe mecze może przychodzić ponad dziesięć tysięcy kibiców. Jest to ewenement na skalę europejską, zwłaszcza, iż w tym roku w Polsce było tych turniejów szczególnie dużo. Po tych meczach jestem zadowolony z poziomu przygotowań, tego co reprezentacja sobą przedstawia – jestem optymista przed Mistrzostwami Europy.

Właśnie. Mistrzostwa Europy. Czy władze PZPS stawiają drużynie, jakieś minimum?
– Nie, absolutnie, bo jeślibyśmy nie osiągnęli minimum to co? Przecież chłopaków nie pozabijamy (śmiech).Nie to miałem na myśli. ..
– Tak, wiem. Jakieś cele trzeba sobie stawiać, cele jest więc taki, iż chcemy być w czwórce. Uważamy, że taki jest obecnie poziom polskiej siatkówki i tak powinno być. Musimy „odrobić te mistrzostwa z Moskwy, a drużyna jest dobrze przygotowana.

* Rozmawiał Filip Olejniczak (volley24.pl)
* więcej na volley24.pl

 

źródło: volley24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved