Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Michał Łasko: Zabrakło techniki

Michał Łasko: Zabrakło techniki

fot. archiwum

Jest synem jednego z czołowych polskich siatkarzy, jednak sam, posiadając podwójne obywatelstwo, reprezentuje barwy Włoch. Po raz pierwszy był na Memoriale Huberta Wagnera, a w finale doczekał się pojedynku rozgrywanego przy pełnych trybunach.

Fajny klimat był, ale szkoda, że mecz zakończył się takim wynikiem – przyznał atakujący włoskiej reprezentacji, która w finale uległa ekipie biało-czerwonych 1:3.

Zapytany czego zabrakło jego drużynie, aby wygrać to spotkanie, odpowiedział jednym słowem: – Techniki . Po chwili dodał: – Nie jesteśmy na topie i to widać. Widać, że czegoś nam brakuje, aby pokonywać drużyny, które umieją grać w siatkówkę, choćby Polaków.

Włosi, tak samo jako Polacy, Serbowie i Hiszpanie, za kilkanaście dni rozpoczną zmagania w Mistrzostwach Europy. Michał Łasko nie jest jednak wielkim optymistą przed tym turniejem i mówi z rezerwą: – Spróbujemy wygrać, tak jak każdy inny zespół na tych mistrzostwach. Jest pięć, sześć drużyny, które mogą przegrać lub wygrać ze wszystkimi. My jesteśmy w tej grupie.Dodał także, że zespół nie ma określonego celu na ME 2009. Przypomnijmy, że dwa lata temu siatkarze Italii zajęli w mistrzostwach Starego Kontynentu 6. miejsce.

Na koniec Strefa Siatkówki zapytała Michała Łasko o plany zespołu na dni poprzedzające ME: – Jedziemy teraz do Mantovy, gdzie cały czas trenowaliśmy. Mamy zaplanowany jeszcze sparing z reprezentacją Niemiec.

Przypomnijmy, że w fazie grupowej Mistrzostw Europy 2009 Włosi zagrają w Istambule z zespołami Bułgarii, Serbii oraz Czech. Czeka ich zatem ciężka walka o awans do dalszych gier.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved