Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Marko Samardzić: Jesteśmy gotowi do walki

Marko Samardzić: Jesteśmy gotowi do walki

fot. archiwum

Reprezentacja Serbii uczestniczyła w Memoriale Huberta Wagnera po raz drugi. W 2007 zajęła 5. miejsce, zaś w tegorocznej edycji 3. pozycję. Po niedzielnym, pięciosetowym spotkaniu z Chinami Strefa Siatkówki rozmawiała z Marko Samardzicem.

Spotkanie o 3. miejsce okazało się dla Serbów trudne i wymagało dużego nakładu sił. Marko Samardzić przyznał, że pierwszy set rozpoczął się po myśli jego drużyny, jednak później on i jego koledzy nieco się rozluźnili. – Straciliśmy kilka punktów z rzędu i w konsekwencji przegraliśmy pierwszą partię, a później jeszcze trzecią. Ale uważam jednocześnie, że kontrolowaliśmy przebieg tego spotkania i udało się wygrać.

W tie-breaku ekipa serbska grała pewnie i od początku miała kilka punktów przewagi. – Myślę, że kluczem do zwycięstwa było nasze doświadczenie. Zaprezentowaliśmy lepszą jakoś gry.

Był to ostatni turniej przed Mistrzostwami Europy 2009 dla Serbów. Libero reprezentacji pozytywnie ocenia przygotowania swojej drużyny do tej imprezy. – Uważam, że możemy być usatysfakcjonowani przebiegiem przygotowań do ME. Teraz na memoriale zagraliśmy trzy dobre spotkania. Sądzę, że jesteśmy gotowi do walki na mistrzostwach.Marko Samardzić doskonale zna polską publiczność. Podczas spotkania z Chinami duża część kibiców wspierała właśnie ekipę serbską. Zapytaliśmy libero Serbii czy sympatia kibiców pomaga. – Tak, oczywiście. Polscy kibice są fantastyczni. To zawsze duża przyjemność grać w Polsce. Uważam, że polscy fani są najlepsi na świecie. Znają się na siatkówce, dlatego to przyjemność grać przed nimi.

Na koniec Marko Samardzić ocenił szansę swojej reprezentacji w zbliżających się Mistrzostwach Europy. – Sądzę, że jesteśmy takimi samymi faworytami jak Rosja czy Bułgaria. Ale także Włosi i Polscy mogą odnieść tam sukces. Uważam, że nasz zespół gra obecnie bardzo dobrze, dlatego mamy spore szanse na ME na sukces.

Rozmawiała Bianka Żak, Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved