Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Katarzyna Konieczna: Sezon zweryfikuje na co nas stać

Katarzyna Konieczna: Sezon zweryfikuje na co nas stać

fot. archiwum

O minionym sezonie, przyszłości na parkietach Plus Ligi Kobiet, a także oczekiwaniach związanych z wrześniowymi mistrzostwami Europy w rozmowie z INTERIA.PL opowiada Katarzyna Konieczna, atakująca PTPS Piła.

Ostatni sezon spędziła pani w Gedanii Żukowo, która była rewelacją rozgrywek Plus Ligi Kobiet. Jak pani wspomina sezon spędzony w najmłodszym ligowym zespole siatkarskiej kobiecej elity?

Katarzyna Konieczna: Sezon w Żukowie był dla nas wszystkich bardzo ciężki. Młody, niepoukładany skład został rzucony na głęboką wodę. Dziś z perspektywy tych kilku miesięcy od zakończenia sezonu mogę śmiało stwierdzić, że wiele się nauczyłam. Mimo problemów finansowych i braków w treningu pokazałyśmy że możemy coś znaczyć, a przecież przed rozpoczęciem sezonu zostałyśmy z góry skazane przez wielu fachowców na spadek.

Na czym polegała tajemnica ubiegłorocznego sukcesu drużyny z Żukowa?Trochę nas denerwowało, że byłyśmy tak idealizowane przez media. Pisało się o juniorkach z Żukowa, a przecież na boisku juniorką była tylko Maja Tokarska. My po prostu grałyśmy tak jak umiemy. W sporcie każdy chce wygrywać. Nie można wyjść na boisko i nie walczyć, bo po co w takim razie w ogóle na nie wychodzić?! Takie było podejście moich koleżanek i moje.

W zbliżającym się sezonie czeka was bardzo duże wyzwanie. Zespół z Piły jest znacznie przebudowany, a poza tym na trenerskiej ławce zabraknie charyzmatycznego Jerzego Matlaka.

– Zespół z Piły co roku jest w dużej przebudowie, a mimo tego odnosi sukcesy. Mam nadzieję, że w tym sezonie nie będzie inaczej.

Gdyby miała pani porównać obecny skład drużyny do samochodu, to jaki byłby to samochód zdaniem Katarzyny Koniecznej?

– Nie ma takiego samochodu (śmiech). Jesteśmy prototypem i nasi konstruktorzy zadbali o to by się nie rozsypał podczas jazdy próbnej (śmiech).

Jak Pani myśli, na co będzie stać PTPS w nadchodzących rozgrywkach?

– Na pewno na walkę o wygraną w każdym meczu. Sezon zweryfikuje na co nas stać.

Obecnie wraz z reprezentacją Polski intensywnie przygotowuje się pani do nadchodzących wielkimi krokami Mistrzostw Europy w Polsce. Jaka atmosfera panuje obecnie w szeregach naszej reprezentacji?

Dołączyłam do kadry A w momencie gdy główny jej trzon walczył w Azji w rozgrywkach WGP. W tym czasie trenowałam pod okiem trenera Adama Grabowskiego w Warszawie i atmosfera tam panująca była dobra. Wszystkie wiemy o co walczymy. Wiemy jakie znaczenie i ciężar gatunkowy ma turniej rozgrywany w naszym kraju.

Jak ocenia pani wasze grupowe rywalki podczas nadchodzących mistrzostw Europy?

Wiadomo że każdy chce mistrzostwa wygrać. Nie można nikogo w grupie lekceważyć, tak samo jak nie można uważać kogoś za lepszego od siebie. Uważam, że to kto zdobędzie Mistrzostwo Europy nie będzie uzależnione od tego z kim był w grupie, ale od tego jaki poziom reprezentował.

* rozmawiał Łukasz Klin (interia.pl)
* więcej na interia.pl

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved