Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jadar na remis z Duklą Liberec

Jadar na remis z Duklą Liberec

fot. archiwum

W sparingowym meczu siatkarzy rozegranym w sobotę Jadar Radom zremisował z Duklą Liberec 2:2. Spotkanie odbyło się bez udziału publiczaności. Dzień wcześniej podopieczni Jana Sucha pokonali Czechów tracąc tylko jednego seta.

Trener Jan Such przyznaje, że sparingi z Duklą Liberec, chociaż nieplanowane, okazały się bardzo przydatne. Dzięki nim, mógł sprawdzić przydatność dwóch zawodników, na zupełnie nowych pozycjach. Potwierdza, że pojawił się pomysł kupienia nowych zawodników, jednak ostatecznie zdecydował się "pomieszać.

Sobotni, wspólny trening siatkarzy Jadaru Radom i Dukli Liberec zakończył się… sparingiem. Radomianie zagrali w okrojonym składzie, nie tylko bez trzech kadrowiczów, ale także bez Arkadiusza Terleckiego i Damiana Słomki. Dodatkowo trener Jan Such zdecydował, aby drużynę poprowadził jego asystent, Dominik Kwapisiewicz , a sam zasiadł przy stoliku prasowym. Podobnie jak w sobotnim, wygranym 3:1 meczu, jako libero zagrał Wojciech Żaliński. Sobotnie spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Jadar Radom – Dukla Liberec 2:2
(24:26, 25:23, 25:17, 22:25).Jadar: Macionczyk, Prygiel, Kocik, Hernandez, Bucki, Kaczmarek – Żaliński (libero) oraz Szumielewicz, Salas.

– Jestem bardzo zadowolony z przebiegu przygotowań do sezonu – powiedział trener Jadaru Jan Such.Jesteśmy obecnie na etapie robienia 100-procentowej siły, a zawodnicy zagrali tak jakby byli na świeżości .

Obecnie siatkarze Jadaru wyjeżdżają na kilkudniowe zgrupowanie do Kielnarowej. Za tydzień radomianie zagrają w Humennem (Słowacja). Dwa spotkania odbędą się w sobotę i dwa w niedzielę. Po krótkiej przerwie na odpoczynek do zespołu dołączą Grzegorz Kosok, Adrian Stańczak i Maciej Pawliński, którzy od kilku miesięcy trenują z kadrą B.

źródło: echodnia.eu, SportRadom.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved