Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Fabian Drzyzga: Cieszymy się ze zwycięstwa

Fabian Drzyzga: Cieszymy się ze zwycięstwa

fot. archiwum

W meczu o 5. miejsce w tegorocznym Memoriale Wagnera reprezentacja Polski B dość niespodziewanie pokonała Hiszpanię 3:0. Jak przyznaje, Fabian Drzyzga, ta wygrana bardzo cieszy, mimo, że przeciwnik nie grał w najmocniejszym składzie.

Niedzielna wygrana nad Hiszpanią chyba była trochę zaskakująca. Wszyscy się spodziewali, że będzie tak jak w poprzednich meczach, a sprawiliście miłą niespodziankę.

Fabian Drzyzga : – To na pewno niespodzianka, ale Hiszpanie nie są tutaj w jakiejś najwyższej formie, to też trzeba podkreślić. Nie grali w swoim najmocniejszym składzie, bo bez dwóch tak naprawdę najlepszych swoich zawodników. Grał tylko atakujący Falasca i on też jest chyba w formie wakacyjnej, ale cieszymy się ze zwycięstwa. Nikt nie będzie pamiętał, kto grał w składzie, tylko że Polska B wygrała z pierwszą drużyną Hiszpanii .

Chyba się rozkręciliście po tych dwóch meczach z trudnymi przeciwnikami, w niedzielnym spotkaniu naprawdę miło było patrzeć na waszą grę.Na pewno, tutaj gra z meczu na mecz wyglądała coraz lepiej. W pierwszym meczu zabrakło może troszeczkę szczęścia, może właśnie troszkę doświadczenia, zimnej głowy i niestety w meczu z Serbią Ivan (Milijković – przyp. red.) troszkę się zdenerwował. Wyszło też niedoświadczenie. Tam grali doświadczeni zawodnicy, drużyny w pełnym składzie, a dzisiaj … Może też godzina nie pasowała Hiszpanom, nie wiem, ciężko mi powiedzieć. Cieszymy się ze zwycięstwa i w miarę dobrej gry, szkoda, że były jakieś głupie przestoje, które nie powinny się zdarzyć .

Kibice was głośno dopingowali, to też jest zawsze jakiś czynnik, który pomaga.

Jasne, że to czynnik, który pobudza, pomaga, wspiera nas. Czujemy jakby oddech na plecach, że dla nich też trzeba coś dobrze zrobić. Szczerze mówiąc myśleliśmy wszyscy, że może nikt nie przyjdzie, bo mecz jest o 10 rano, komu się będzie chciało, dzień wcześniej jeszcze była sobota, więc założę się, że każdy się pewnie bawił, ale dziękujemy im za przyjście i naprawdę wspaniały doping .

* rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)


źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved