Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Kurek: Cały czas pracuję, by być najlepszym

Bartosz Kurek: Cały czas pracuję, by być najlepszym

fot. archiwum

Reprezentacja Polski wygrała VII Memoriał Huberta Wagnera. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Bartosz Kurek, który podkreśla, że cały czas pracuje na to, by podnosić swoje umiejętności i być najlepszym.

W tym roku Memoriał Wagnera odbył się w przededniu kolejnej niezwykle ważnej dla Polaków imprezy, jaką są mistrzostwa Starego Kontynentu. Zarówno dla Polaków, jak i dla Hiszpanii, Serbii i Włoch, ten turniej był ostatnią okazją do sprawdzenia formy przed imprezą w Turcji. Jak podkreśla Bartek Kurek : – Na pewno takie sparingi dają dużo do myślenia trenerowi i pozwalają nam podnieść swoje umiejętności. Gratuluję organizatorom, że udało się tutaj ściągnąć naprawdę topowe zespoły w tej chwili w Europie i na świecie, nic tylko się cieszyć. Mieliśmy okazję podnosić swoje umiejętności i wracamy do Spały pracować, bogatsi o nowe doświadczenia .

Czasu do trenowania nie zostało jednak zbyt dużo, gdyż dokładnie za dziesięć dni rozpocznie się europejski czempionat. Na ile nasza reprezentacja jest już gotowa na wyzwania tego turnieju? – Myślę, że zostały ostatnie szlify do zrobienia. Nasza gra jakoś diametralnie się nie zmieni, ale zawsze może być lepiej – odpowiada MVP VII Memoriału Huberta Wagnera i jednocześnie studzi obawy, że forma przyszła przedwcześnie: – Przez dwa tygodnie gramy na najwyższym poziomie, to czemu nie grać jeszcze tak przez następne pół roku? Będziemy starać się to robić, mamy od tego grono fachowców. Cały sztab pracuje tylko dla nas, także i my myślę spełniamy swoją rolę bardzo dobrze .

Na przestrzeni czterech dni łódzkiego turnieju Polska zagrała trzy niełatwe mecze, co podkreśla sam zawodnik: – Każde spotkanie było trudne. Każdy zespół wygrał z nami seta i musieliśmy się mocno skoncentrować  od początku wyjść agresywnie nastawieni, żeby powalczyć o zwycięstwo, także nie da się porównać tych wszystkich meczów, każdy był trudny . Mimo ogólnie dobrego wrażenia, nie udało się jednak podopiecznym Daniela Castellaniego uniknąć małych przestojów w grze, takich jak w finałowym spotkaniu z reprezentacją Włoch. Przyjmującemu biało-czerwonych trudno jest jednak wytłumaczyć, skąd się takie pauzy w grze biorą. – Nie wiem, nie mogę odpowiadać za chłopaków, ja już czułem się troszeczkę zmęczony, zdekoncentrowałem się i niepotrzebnie się zagotowałem w pewnym momencie, ale fajnie że udało się po tym wrócić, dokończyć mecz i wygrać, bo takie zwycięstwo myślę, że zapadnie im (Włochom – przyp. red.) w pamięć i podbuduje nasze morale .Bartosz Kurek przebojem wdarł się do podstawowej szóstki reprezentacji Polski. Po dobrych występach na turnieju kwalifikacyjnym w Gdyni i teraz na Memoriale Wagnera, szum medialny wokół młodego zawodnika na pewno szybko nie ucichnie. Sam zainteresowany wydaje się podchodzić z dystansem do tego całego zamieszania: – To nie jest tak, że wszystko się zmieniło za jednym czy dwoma pstryknięciami palców. Ja cały czas pracuję na to, by być coraz lepszym. Ostatnie mecze zagrałem na w miarę niezłym poziomie i chciałbym tę grę utrzymać. Na razie nie ekscytuję się tym, że zdobyłem jakąś nagrodę indywidualną czy że wygraliśmy Memoriał Wagnera. Czekamy na mistrzostwa Europy i to jest najważniejsze .

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved