Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Puchar Polski dla Damiana Lisieckiego i Dominika Witczaka

Puchar Polski dla Damiana Lisieckiego i Dominika Witczaka

fot. archiwum

Damian Lisiecki/Dominik Witczak zdobyli Puchar Polski w siatkówce plażowej. W finale zakończonego w Radomiu turnieju srebrni medaliści MP pokonali duet Grzegorz Klimek/Rafał Szternel. Na najniższym stopniu podium stanęli Marek Leźnicki i Piotr Janiak.

Pierwsze set meczu finałowego miał jednostronny przebieg. Drugi był bardziej wyrównany. Grzegorz Klimek /Rafał Szterne l w pewnym momencie zdołali wypracować dwa punkty przewagi. Ostatnie słowo należało do bardziej doświadczonej pary Damian Lisiecki/Dominik Witczak. O losach potyczki zadecydował as Dominika Witczaka , zagrany przy stanie 20:19. – Zaryzykował, jak widać to się opłaciło – podkreślił z uznaniem przyglądający się pojedynkowi Sylwester Janek , mistrz Radomia amatorów w plażówce.

Trzecie miejsce zajęli Marek Leźnicki i Piotr Janiak pokonując duet Przemysław Jeton/Michał Bernyś. W pierwszym secie górą byli Jeton i Bernyś . W dwóch kolejnych dominowali już zawodnicy, którzy wcześniej wyeliminowali z rywalizacji m.in. Sebastiana Sobczaka i Damiana Słomkę, a także Bartłomieja Korycińskiego i Bartłomieja Kiernoza, dwa duety reprezentujące w turnieju region radomski. – Zawodnicy są zmęczeni wyczerpującym sezonem. Turniej mógł się jednak podobać. Obejrzeliśmy wiele naprawdę emocjonujących, strojących na niezłym poziomie spotkań – podsumował trzydniowe zmagania Łukasz Ranecki , wiceprezes Radomskiego Stowarzyszenia Siatkówki Plażowej.

Rozgrywany od piątku na Placu Jagiellońskim turniej zakończył mecz z udziałem Andrzeja Kosztowniaka i Ryszarda Fałka. Prezydent i wiceprezydent Radomia zmierzyli się z Michałem Plenkiewiczem i Łukaszem Raneckim, głównymi organizatorami turnieju finałowego Pucharu Polski.Wyniki:
Finał
Damian Lisiecki/Dominik Witczak – Grzegorz Klimek/Rafał Szternel 2:0
(21:12, 21:19)

Mecz o 3. miejsce
Marek Leźnicki/Piotr Janiak – Przemysław Jeton/Michał Bernyś 2:1
(20:22, 21:16, 15:11)

Półfinały
Grzegorz Klimek/Rafał Szternel – Marek Leźnicki/Piotr Janiak 2:1
(16:21, 21:19, 15:11)
Damian Lisiecki/Dominik Witczak – Przemysław Jeton/Michał Bernyś 2:0
(21:16, 21:16)

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved