Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Zagumny: Nie możemy zapowiedzieć, że jedziemy po medal

Paweł Zagumny: Nie możemy zapowiedzieć, że jedziemy po medal

fot. archiwum

- Te spotkania nie wygrają nam mistrzostw Europy. Na europejski czempionat jedziemy walczyć z całych sił, wychodzimy na boisko po to, żeby wygrywać - powiedział Paweł Zagumny na konferencji po finałowym pojedynku VII Memoriału Huberta Wagnera.

Paweł Zagumny, kapitan reprezentacji Polski: – W pierwszych dwóch setach zagraliśmy bardzo dobrze i spokojnie je wygraliśmy, w trzecim secie Włosi zaczęli ryzykować zagrywką i to nam pomieszało trochę szyki. W czwartej partii wszystko wróciło do normy, zagraliśmy koncertowo, mieliśmy pełną kontrolę nad setem i wygraliśmy. Mecze towarzyskie takie jak ten mają dużą wartość pod względem szkoleniowym, ale to wszystko. Te spotkania nie wygrają nam mistrzostw Europy. Na europejski czempionat jedziemy walczyć z całych sił, wychodzimy na boisko po to, żeby wygrywać, ale nie możemy z góry zapowiedzieć, że jedziemy po medal.

Daniel Castellani, trener reprezentacji Polski: – To był dla nas udany turniej, mieliśmy okazję przetestować różne ustawienia w grze. Wyklarowała się też kadra na Mistrzostwa Europy. Jedzie czternastu zawodników, z siedemnastki biorącej udział w memoriale nie jadą Łukasz Kadziewicz, Grzegorz Łomacz i Marcin Wika.

Andrea Anastasi, trener reprezentacji Włoch: – Jeżeli chodzi o pytanie skąd takie nerwy w czasie meczu, to odpowiadam, że jeszcze nie widzieliście zdenerwowanego Anastasiego (śmiech). Gratuluję zwycięstwa Polakom, trenerowi Castellaniemu. Polacy zagrali dziś wyśmienicie, niemal nie popełniali błędów i z tak grającym zespołem bardzo ciężko o zwycięstwa. Wiadomo, że były nerwy, bo chcieliśmy wygrać ten turniej, ale się nie udało. Świetną atmosferę stworzyli kibice, to co się działo na trybunach było fantastyczne, we Włoszech nie zdarza się to często.Na zakończenie trener Anastasi śmiejąc się odpowiedział na pytanie o szanse Polski i Włoch w nadchodzących ME: – Tak. Z pewnością Polacy wygrają ten turniej, natomiast Włosi są bez szans.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved